EUROWEEK - Szkoła Liderów

Nasza szkoła w tym roku już po raz drugi uczestniczyła w Programie EuroWeek – Szkoła Liderów. EuroWeek jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym uczniom szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa teraźniejszej Europy.
Program EuroWeek obejmuje pięć bloków tematycznych:

1. Praca w grupie,
  2. Kierowanie,
  3. Kultury świata,
  4. Europa – stosunki międzynarodowe,
  5. Liderstwo.

Większość zajęć prowadzona jest w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z różnych stron świata. Podczas tegorocznego obozu pracowali z nami między innymi wolontariusze z Indii, Meksyku, Wietnamu, Filipin, Peru, Ugandy, Etiopii, Armenii, Ukrainy, Włoch oraz Łotwy.
Wszystkie szkolenia prowadzone są metodami aktywnymi. Realizowane są one w formie warsztatów, gier i praktycznych ćwiczeń. Nie brakuje też czasu na taniec i zabawę. Jednak najważniejsza jest szansa doskonalenia umiejętności wypowiadania się w języku angielskim.
Jednym z elementów wyjazdu jest także możliwość uczestniczenia w wycieczkach i pieszych spacerach. Dzięki nim uczniowie mają sposobność poznawania atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej. W tym roku odwiedziliśmy Polanicę – Zdrój – znane polskie uzdrowisko. Odbyliśmy spacer po Parku Zdrojowym oraz kupiliśmy pamiątki. Odwiedziliśmy słynną pijalnię wód mineralnych skąd pochodzi woda „Staropolanka”. Słoneczna pogoda pozwoliła, że wybraliśmy się na spacer do rezerwatu „Wodospad Wilczki” zaliczanego do jednych z najpiękniejszych miejsc w Sudetach.
Nasz pobyt w Międzygórzu szybko dobiegł końca. Serdecznie pożegnaliśmy się z wolontariuszami, ale powiedzieliśmy sobie „Do zobaczenia”, gdyż wierzymy, że wkrótce znów się spotkamy!