A- A A+

REKRUTACJA DO KLASY I 2021/2022

Szanowni Rodzice,
Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. H. Sienkiewicza w Gliwicach przypomina o obowiązku zapisania dziecka do klasy I na rok szkolny 2021/2022.
Od 1 września 2021 roku naukę rozpoczną:

  • dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2014) – objęte obowiązkiem szkolnym,
  • dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2015) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok, w którym ma rozpocząć naukę w szkole lub posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

W związku z sytuacją epidemiczną karty zapisu dziecka do pierwszej klasy można:

  • przesyłać drogą mailową w formie skanu lub zdjęcia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (oryginały dokumentów należy dostarczyć po zakończeniu stanu epidemii)
  • składać na portierni szkoły w kopercie opisanej imieniem i nazwiskiem dziecka.

Kartę zapisu można pobrać ze strony internetowej lub na portierni szkoły - karta do pobrania
Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami. Zapisy dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły rozpoczną się 10.05.2021 r.

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626