mLegitymacja szkolna

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. H. Sienkiewicza informuje, iż nasza szkoła przystąpiła do projektu Ministerstwa Cyfryzacji – mLegitymacja szkolna.
mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.
Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję papierową dokumentu. W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji.
Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z papierowej legitymacji: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.
Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować szkołę).
Wymagania sprzętowe do instalacji aplikacji: telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza).
Aby uruchomić mLegitymację należy:

• złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji - do pobrania
  • wgrać do dziennika elektronicznego w zakładce „dane ucznia” zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG w rozmiarze do 5 MB.
  • pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić Regulamin.
  • odebrać ze szkoły kod QR i kod aktywacyjny (za potwierdzeniem) oraz uruchomić System na urządzeniu.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z: