RUSZAMY NA POMOC POTRZEBUJĄCYM!!!

ukNasza szkoła od wczoraj ma pod opieką 3 rodziny ukraińskie, które mieszkają obecnie na terenie Gliwic. Rodziny liczą łącznie 9 osób, nie licząc mężczyzn, którzy w środę wyjeżdżają na front. Pod opieką matek zostają dzieci w wieku pół roku, półtorej roku, dwa latka, pieć lat.
Związku z tym organizujemy w trybie pilnym zbiórkę pieniężna oraz materialną.
Zbieramy środki opatrunkowe i pielęgnacyjne dla dzieci w podanym wieku. Ponadto uruchamiamy sprzedaż cegiełek, o wartość 10zl, które od jutra można będzie zakupić u opiekunów SU.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane rodzinom celem dokonania zakupu żywności oraz środków czystości potrzebnych do funkcjonowania w nowej rzeczywistości.
Kochani, zbiórka będzie trwała przez dłuższy czas, jednak obecnie zależy nam na tym aby pierwszą partię zebranych środków medycznych, zabrali ze sobą jadący w środę (2 marca) na Ukrainę ojcowie.
Mamy również informację od Rady Rodziców, a konkretnie od pani Joanny Nowickiej, że na granicy potrzebne są w tej chwili naczynia jednorazowe do wydawania obiadów. Naczynia te również będziemy mogli przekazać w środowym transporcie.
Potrzebne środki medyczne:
- wszelkiego rodzaju opatrunki: bandaże, gazy, kompresy, opatrunki, lignina, plastry itp.
- środki dezynfekujące w tym woda utleniona, oksanisept, raniseptol,
- środki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz podstawowe leki na przeziębienie
- balsamy i kremy na odleżyny
- igły, strzykawki, koce termiczne
- powerbanki,
- naczynia jednorazowe.
Na bieżąco będziemy Państwa o wszystkim informować  na szkolnym fb.