Światowy Tydzień Pieniądza

W dniach 22-28 marca 2021 roku, odbyła się coroczna, międzynarodowa kampania informacyjna Global Money Week – Światowy Tydzień Pieniądza.
Kampania miała na celu inspirowanie dzieci i młodzież do rozwijania wiedzy, umiejętności i postaw niezbędnych do podejmowania samodzielnych i racjonalnych decyzji finansowych w dorosłym życiu.
Motto tej kampanii: „Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj” oraz tegorocznej edycji wydarzenia „Zadbaj o siebie, zadbaj o swoje pieniądze” zachęciło także uczniów naszej szkoły do przystąpienia do tej akcji.
Uczniowie klas IV przystąpili do konkursu plastycznego promującego Światowy Tydzień Pieniądza. Młodzież z klas VII i VIII (pod czujnym okiem nauczycieli matematyki, fizyki i geografii), podjęła się zadań dotyczących tworzenia kosztorysu wycieczki do Warszawy, propozycji pozyskiwania pieniędzy na wyjazd, sprawdzania korzystnych lokat (oprocentowania) w bankach oraz edukacji swoich rówieśników tworząc prezentacje dotyczące historii pieniądza, różnych walut na świecie oraz informacji skąd wzięły się pieniądze? Poniżej przedstawiamy przykładowe prace naszych uczniów.

Historia pieniądza - prezentacja

Waluty w krajach UE - prezentacja