Projekt KROKUS

Organizatorami międzynarodowego Projektu KROKUS jest Żydowskie Muzeum Galicja z Krakowa oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Był on już realizowany wielokrotnie na przestrzeni lat przez liczne szkoły z całego świata.
Celem projektu Krokus jest zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu oraz uświadomienie im niebezpieczeństw związanych z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją W trakcie realizacji projektu odbyły się zajęcia na lekcjach historii. Każda szkoła biorąca udział w projekcje otrzymuje cebulki żółtych krokusów, które zostały posadzone przez nauczycieli historii w różnych miejscach wokół szkoły. Krokusy, zakwitając wczesną wiosną przypominają nam półtora miliona żydowskich dzieci oraz dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Jeden kwiatek jest symbolem jednego maleńkiego życia.