A- A A+

CAŁY MICKIEWICZ

Język jest ważny. Słowa, których używamy, mają ogromne znaczenie. Żyją - stale adoptują się do życia.
Są i takie, które nie zmieniają się od wielu lat. Należy do nich między innymi wyraz „ojczyzna”.
Mickiewicz używa go w znanej wszystkim apostrofie: Litwo! Ojczyzno moja! - w odniesieniu do stron rodzinnych, regionu, z którego się pochodzi.
Współpracując z MBP w Gliwicach, nasza szkoła już od czterech lat wykorzystuje wyraz „ojczyzna” w nazwie konkursu. W tym roku zmieniono jednak jego rangę – z miejskiego, przerodził się w wojewódzki.
I. Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Ojczyzno moja” odbył się 17 maja. Został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Honorowym Patronatem obdarzył go Prezydent Miasta Gliwice.
Ponad dwudziestu uczestników z całego województwa przyjechało do Centrum Kulturalno-Sportowego Łabędź, by walczyć o palmę pierwszeństwa. Międzynarodowe jury (p. Ewa Witomska, p. Karolina Huk, p. Krystyna Szymura i p. Tatiana Fisunowa) wybrało laureatów. Zostali nimi: Maria Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Gliwicach, Apolonia Falkowska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 58 w Katowicach i Julia Gajda ze Szkoły Podstawowej w Siemoni.
Gratulujemy zwycięzcom!

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626