SKKT

I. Założenia wstępne:

Zajęcia prowadzone są dla uczniów z klas IV - VI. Podstawowym założeniem jest wskazanie uczniom różnych form spędzania wolnego czasu oraz zachęcenie do uprawiania turystyki.

Zajęcia Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego odbywają się w soboty. Na zajęciach uczniowie zapoznają się z zasadami turystyki pieszej, rowerowej, posługują się mapami, uczą się orientacji w terenie.

II. Cele:

• rozwijanie zainteresowań turystycznych i krajoznawczych wśród uczniów;
  • zapoznanie uczniów z różnymi formami turystyki kwalifikowanej;
  • propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży;
  • proponowanie uczniom alternatywnych form spędzania wolnego czasu;
  • poszerzanie wiedzy w zakresie: geografii, biologii, ekologii;
  • zdobywanie nowych umiejętności w zakresie wyżej wymienionych dyscyplin naukowych;
  • kształtowanie postaw ekologicznych wśród uczniów, ponoszenie odpowiedzialności za środowisko naturalne;
  • doskonalenie umiejętności zbierania i opracowywania informacji;
  • współpraca z organizacjami turystycznymi.

Działania SKKT w roku szkolnym 2023/2024

Szkolna grupa z Koła SKKT tym razem w okoliach Sośnicy przy pięknej, wiosennej pogodzie w dobrym towarzystwie i ze wspaniałymi humorami szukała oznak wiosny i tworzyła własną Marzannę, żeby na dobre pożegnać zimę.. brrr

Kolejne turystyczne wydarzenie!
Szkolna grupa SKKT czyli grupa lubiących aktywnie odpoczywać nauczycieli i uczniów wybrała do Zamku w Grodźcu Śląskim.Po drodze zwiedziliśmy Rynek w Skoczowie i Tężnię w Żorach Było pięknie, ciekawie i baaaardzo ciepło
Kolejna wycieczka już za miesiąc ....do podziemnego miasta w Olkuszu

Młodzi sportowcy z klas czwartych wywalczyli I miejsce w II międzyszkolnym Turnieju Gier i Zabaw Sportowych oraz 9 miejsce w eliminacjach rejonowych w szachach SZS

Kolejna wycieczka SKKT za nami. Tym razem zwiedzaliśmy "podziemny Olkusz", czyli multimedialną trasę turystyczną w podziemiach ratusza w Olkuszu oraz ruiny zamku na szczycie Kruczej Skały w Rabsztynie.

Tworzenie własnych świec

W szkole zapachniało cynamonem, imbirem, goździkami i piernikiem. Zapachniało świętami. Uczniowie i uczennice klasy 5a tworzyli świąteczne świece z wosku sojowego, świątecznych przypraw i suszonych kwiatów. Każda świeca jest inna, inaczej wygląda i pachnie. Ale wszystkie będzie można obejrzeć a nawet kupić na kiermaszu 16 grudnia. Zapraszamy!

Warsztaty witrażowe - w tym roku w pracowni plastycznej własnoręcznie robiliśmy świąteczne dzwonki.Poznaliśmy technikę łączenia wszystkich elementów w kolorowe ozdoby....

Działania w roku szkolnym 2021-2022

Wiosenna wyprawa

9 kwietnia - SKKT sobotnie wyjście na  ściankę i warsztaty judo

Czytaj więcej: Działania w roku szkolnym 2021-2022

Działania w roku szkolnym 2019-2020

SKKT na Rajdzie Turystycznym "Choinka"

Czytaj więcej: Działania w roku szkolnym 2019-2020

Działania SKKT

Działania w roku szkolnym 2018/2019:

Uczniowie z SKKT 12 stycznia uczestniczyli w Rajdzie Turystycznym „Choinka” zorganizowanym przez Komisję Turystyki Szkolnej działającej przy PTTK w Gliwicach . Miejscem rajdu w tym roku był teren Wilczego Gardła i Smolnicy. Jak na rajd pieszy przystało uczestnicy przeszli 7 km, w lesie zostawili jedzenie dla zwierząt, na terenie leśniczówki w Smolnicy smażyli kiełbaski na ognisku, lepili bałwany, rzucali się śnieżkami, przystroili świątecznie drzewko i odpowiadali na pytania związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Każda szkoła biorąca udział w Rajdzie otrzymała dyplom.

Czytaj więcej: Działania SKKT