A- A A+

Rowerem na Hel - konkurs Forum Młodych Pomysłów

Za nami I edycja konkursu Forum Młodych Pomysłów. Najwięcej głosów otrzymała propozycja zorganizowania wyprawy rowerowej na Hel na rzecz gliwickiego hospicjum opracowana przez nasz Szkolny Klubu 80 Rowerów.

Spośród wszystkich nadesłanych projektów jury konkursu Forum Młodych Pomysłów wyłoniło 5, które walczyły o grant ufundowany przez centrum handlowe Forum Gliwice. Ostateczne głosowanie przeprowadzono internetowo, a nasz zwycięski projekt otrzymał aż 366 z 1271 wszystkich uczniowskich głosów. Gala wręczenia nagród w konkursie Forum Młodych Pomysłów odbyła się 1 czerwca.

Wyprawa planowana jest na wiosnę 2022 r. Przygotowania już się rozpoczęły –grantowe pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup strojów, akcesoriów rowerowych, materiały promocyjne oraz żywność.

Tandemem dla Oliwki

Uczniowie Szkolnego Klubu 80 Rowerów SP21w Gliwicach włączyli się w akcję "Tandemem dla Oliwki". Jest to projekt wyprawy rowerowej, której celem jest pomoc 4 letniej Oliwii Syrnickiej z Żor. Oliwka urodziła się w głębokim niedotlenieniu. Pomysłodawcą projektu jest ojciec Oliwii, który wraz ze swoją drugą, jedenastoletnią córką Julią tandemem przemierzać będą Polskę. Ich celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy z jakimi boryka się mała Oliwia. Trasa rozpoczęła się w miejscowości Żory - miejsce zamieszkania Oliwii, a punktem docelowym jest Hel. Łączna długość trasy to około 800km.

Uczniowie Szkolnego Klubu 80 Rowerów SP21 wsparli Ojca i siostrę Oliwii, towarzysząc im w trasie. Czworo uczniów wraz z dwoma rodzicami i opiekunem pokonało część drogi na odcinku Gliwice - Gniezno.

Krótka fotorelacja z trasy:

Więcej na:

http://radioccm.pl/wiadomosci/uczniowie-z-gliwic-na-rowerach-wspierac-beda-4-letnia-oliwie-

http://tvimperium.pl/category/wiadomosci/

https://www.facebook.com/Tandememdlaoliwki/?fref=ts

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626