Im więcej czytam, tym staję się lepszy!

Weź do ręki książkę. Poznasz innych, zetkniesz się z sytuacjami, których w codziennym życiu nie doświadczasz. Uruchomisz w sobie zdolność krytycznego myślenia. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomy i wrażliwszy na potrzeby innych ludzi, ich zwyczaje, kulturę, również w realnym świecie.
Czytaj. Zaangażowane czytanie, kontakt z książką papierową jest wartością, która powoli zaczyna znikać. Dlatego, podobnie jak inne dobra kultury, chrońmy je.
Czytaj. Staniesz się pewniejszy siebie, będziesz posiadał szerszą wiedzę o świecie.
Czytaj. Czytanie jest modne. Czytaj wszędzie i zawsze. Doskonała jest plaża, przystanek autobusowy, skwer, przerwa między lekcjami.
Gliwice czytają dzieciom. Posłuchaj!