Projekt “Od grosika do złotówki”

W projekcie biorą udział klasy 3b i 3c. Projekt realizowany był w poprzednim roku szkolnym. W tym nastąpiła jego kontynuacja. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Działania podejmowane w ramach programu ,,Od grosika do złotówki'' miały na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz kształtowanie przez nich praktycznych umiejętności. Dzieci wykonywały zadania o różnym stopniu trudności, a w efekcie rozwijały samodzielność w podejmowaniu decyzji, umacniając wiarę we własne siły i możliwości.