A- A A+

SERWIS LEKTURY.GOV.PL

http://lektury.gov.pl/

Biblioteka szkolna zachęca do zapoznania się z informacjami na temat serwisu stworzonego specjalnie dla uczniów i nauczycieli, ale też dla wszystkich, którzy chcą poznać lub przypomnieć sobie najważniejsze dzieła literatury polskiej i światowej.
Dzięki serwisowi lektury.gov.pl można w łatwy i bezpieczny sposób korzystać z darmowych lektur polskich i zagranicznych autorów. Korzystanie z serwisu jest proste i intuicyjne. Książki można wyszukiwać poprzez wyszukiwarkę lub w zakładce „Książki”.

Wyszukana przez nas książka ma kilka opcji pobrania: 

Czytanie i słuchanie w przeglądarce umożliwia korzystanie z lektury bez ściągania jej na swój komputer. 

Funkcja „pobierz” pozwala nam na pobranie książki na dysk komputera. Natomiast funkcja „pobierz w aplikacji mobilnej” przekierowuje nas na stronę darmowej aplikacji mobilnej Legimi.
Jeśli chcemy korzystać z darmowych lektur w aplikacji mobilnej należy zainstalować ją na naszym telefonie bądź tablecie – można ją znaleźć w dowolnym sklepie z aplikacjami. Do korzystania z niej potrzebne jest konto i aby ułatwić korzystanie z serwisu Szkoła Podstawowa założyła konto dla uczniów, z którego mogą korzystać:
Login: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Hasło: biblioteka

Kiedy zainstalujemy aplikację na telefonie wystarczy zalogować się i można za darmo korzystać z lektur dostępnych w serwisie. Ikonka logowania znajduje się w ustawieniach, w zakładce konto.

Zachęcamy do korzystania z serwisu lektury.gov.pl!

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626