RATOWNICY CZYTELNICTWA

Co nam daje czytanie? Poprawia pamięć i koncentrację, pozwala osiągnąć lepsze wyniki w nauce, podnosi kompetencje społeczne, kształtuje charakter, łagodzi stres.
W roku szkolnym 2021/2022 grono pedagogiczne nieustannie zachęcało uczniów do kontaktu z książką m.in. poprzez: prowadzenie bloga "Bliżej Biblioteki", organizację konkursu wiedzy o Henryku Sienkiewiczu - "W szklanej kuli", organizację konkursu „Wierszem do Wielkanocy”, realizację innowacji pedagogicznej „Czytanie jest cudem”.
Szkoła chętnie uczestniczyła w akcjach promujących czytelnictwo („Mała książka – wielki człowiek", „Boom! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”, „Tydzień Bibliotek”, „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”), a także prężnie współpracowała z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach/ Filią w Gliwicach.
Powyższe starania doceniła Fundacja Powszechnego Czytania przyznając nam Certyfikat Ratowników Czytelnictwa. Serdecznie dziękujemy za to wspaniałe wyróżnienie!

certyfikat r c