I Miejski Konkurs Recytatorski

6 listopada 2018 roku w Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” w Gliwicach odbył się I Miejski Konkurs Recytatorski „Ojczyzno moja”, podczas którego młodzież z gliwickich szkół recytowała fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.
Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i objęty Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach.

DSC 0530Dziękujemy za duuużo słodkiego serca!!!heart
Umiemy pomagać.
Pomagają nam w tym rodzice, pracownicy, uczniowie.
Pomogliśmy małemu Wiktorowi.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, pracownikom i uczniom za pomoc w przygotowaniu „Słodkiego tygodnia”. To dzięki Wam, Szanowni Państwo i drodzy uczniowie codziennie sprzedawaliśmy kolorowe babeczki, rozchwytywane galaretki, wyrośnięte pączki i wiele innych smakołyków. Każdy z nich to cenna złotówka, która pomaga Wiktorowi zrobić pierwsze samodzielne kroki. A tych złotówek zebraliśmy 3300. Wiemy, że możemy zawsze na Państwa liczyć.
Dziękujemy.

W imieniu całej społeczności szkolnej
Anna Krasowska - Dyrektor

Kręcąc kilometry dla Filipa – prostujemy A U T Y Z M

80rowerowSzkolny Klub 80 Rowerów  26 maja wyruszył do Międzyzdrojów na charytatywną wyprawę rowerową pod hasłem „Kręcąc kilometry dla Filipa – prostujemy A U T Y Z M”. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem osób dotkniętych autyzmem.
Bohaterem projektu był 8 - letni Filip, którego ojciec wykorzystując aplikację Endomondo stworzył akcję, gdzie aktywność mierzona FILIPOWYMI KILOMETRAMI przekłada się na symboliczne wsparcie i finansową pomoc chłopcu w walce z autyzmem.
Organizacja wyprawy rowerowej była kolejnym krokiem wspierającym rehabilitację dziecka. Nadała wydarzeniu społeczny kontekst zwracając uwagę na specyfikę zaburzenia i na problemy osób dotkniętych autyzmem.
Wyprawa Gliwice - Międzyzdroje wyruszyła w dniu 26 maja i zakończyła się 3 czerwca 2018r. W wyprawie wzięło udział ośmioro śmiałków, którzy zdecydowali się podjąć rowerowej misji:
Lenka - lat 7, Hania - lat 9, Adrian- lat 10, Paweł - lat 12, Mateusz M - lat 12, Olivier - lat 12, Mateusz K. - lat 14, Szymon - lat 14.

DSC 0696

Pokonanie trasy zajęło 9 dni, podczas których uczestnicy przejechali 760 kilometrów. Trasa podzielona była na 8 odcinków: Gliwice - Kluczbork, Kluczbork - Zduny, Zduny - Poznań, Poznań - Czarnków, Czarnków - Wałcz, Wałcz - Połczyn Zdrój, Połczyn Zdrój - Kołobrzeg, Kołobrzeg - Międzyzdroje.

Szczegółowe relacja z wyprawy na: https://www.facebook.com/KrecacDlaFilipa.SK80RowerowSP21/

GGMT "Zwiastuny"

ggmt

30 maja 2017 roku w Teatrze Miejskim w Gliwicach odbyła się XII Gliwicka Gala młodych Talentów „Zwiastuny” . Podczas uroczystości Prezydent Zygmunt Frankiewicz wręczył 128 statuetek utalentowanej młodzieży ze szkół gliwickich, która w mijającym roku szkolnym osiągnęła znaczące sukcesy w dziedzinach artystycznych. Uczniowie brali udział w konkursach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, międzynarodowym.
Podczas gali uczniowie prezentowali swoje umiejętności, a plastycy i literaci stworzyli wystawę w holu teatru. Na widowisko składała się recytacja, śpiew operowy, śpiew estradowy, minikoncerty instrumentalne, występy zespołów wokalnych i instrumentalnych oraz prezentacje teatralne i taneczne.
Honorowymi gośćmi gali byli rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Organizowana przez wiele lat Gliwicka Gala Młodych Talentów znalazła swoje miejsce w gliwickim kalendarzu wydarzeń artystycznych.

Spotkanie przebiegało w uroczystej atmosferze. Prezentacje artystyczne trwały półtorej godziny. Galę otworzyły pokazy taneczne zespołów: Mażoretek i Fabryki Tańca. Najwięcej wzruszeń dostarczyli najmłodsi: siedmioletnia Julia, ośmioletnia Lidia, dziewięcioletnia Agata i dziesięcioletnia Magda. Zachwycił śpiew Weroniki, licealistki z I LO. Uczniowie ze szkoły muzycznej pokazali, żę kochają muzykę i z pasją zaprezentowali swoje umiejętności. Występy zakończył taniec zespołu Salake.

Czytaj więcej: GGMT "Zwiastuny"

Gliwicki Laur Nauki

gln

Więcej na stronie http://krystiantomala.pl/wiedza-jest-potega-gliwicki-laur-nauki-2015/