A- A A+

Świetlica szkolna

I SEMESTR - WYDARZENIA

Piątkowe popołudnie minęło świetliczakom na zajęciach związanych z jednym z ulubieńców dzieci - misiem. Uczniowie mogli się pochwalić pluszakami, które przynieśli ze sobą do szkoły oraz wykonywały prace plastyczne ze swoim wymarzonym misiem.

 

Zagadki, łamigłówki , rebusy to rozrywka umysłowa. Dzięki nim dzieci ćwiczą spostrzegawczość , logiczne myślenie , rozwijają umiejętności analizy i syntezy. Tak więc świetliczaki, czas na rebusy!


Jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto. Nie wiedzą, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża, bo wtedy śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi. Właśnie tego dnia świetliczaki poznały zwyczaje tego zwierzątka oraz wykonały prace plastyczne związane z naszym kolczastym kolegą.

 


11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w czasie tematycznych zajęć poznawały historię Polski oraz odzyskania Niepodległości. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały prace dotyczące symboli naszej państowowści - biało-czerwonej flagi, godła z białym orłem w koronie oraz hymnu. Z powstałych prac powstał kolaż, który ozdobił świetlicową gazetkę. 


W czwartkowy poranek uczniowie zagłębili się w świat wynalazków i zdobyczy techniki, ponieważ świętowaliśmy europejski dzień wynalazcy. Rozmawialiśmy o tym kim jest wynalazca i bez jakich wynalzków nie potrafilibyśmy żyć. Oglądaliśmy, jak wyglądały znane nam przedmioty po wynalezieniu, a jak wyglądają teraz. Uczniowie rozwiązywali zagadki i wykreślanki. 


Tydzień rozpoczęliśmy od świętowania Dnia Postaci z bajek. Były krzyżówki, rebusy, zagadki i ciekawoski o bajkach


 Świetlica szkolna kolejny rok bierze udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym - Kreatywne Prace Plastyczne. Projekt ma na celu poznanie i eksperymentowanie z różnymi technikami plastycznymi. Tworzenie prac plastycznych w ramach projektu rozwija wyobraźnię i kreatywność


 W piękny październikowy dzień Świetliczaki spędziły na ozdabianiu dyń z okazji święta dyni


W naszej świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty "masy solnej". Każdy mógł zmierzyć się z wygniataniem ciasta solnego. Po wyrobieniu, każdy uczestnik warsztatów wykonał upominek.


Nasze dzielne świetliczaki wykonują mądre ptaki


 A tak świetliczaki bawią się w chodzące robaki


 Dzień Zwierzaka w świetlicy szkolnej


15 września świetlica świętowała dzień kropki. Powstały kolorowe kropkowe prace według pomysłów dzieci. Każdy z uczniów mógł też się wcielić w kropkoludka.


Świetlica szkolna już drugi rok z rzędu uczestniczy w IV edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Świetliczaki na tropie…". Tym razem pod lupę wzięliśmy przysłowia. Wrześniowe zajęcia kręciły się wokół hasłą: "Kiedy wrzesień to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń". Uczniowie poznali owoce dojrzewające jesienią, wykonaliśmy przepyszne smoothie oraz przygotowaliśy jesienną gazetkę. Dopiero się rozkręcamy!


Się witamy i zaczynamy. Świetliczaki już działają i zwierzaki powstają.

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626