MOJE HOBBY, MOJA PASJA

Niezwykły czas skłania do niezwykłych rozwiązań. Uczniowie klasy 7 e zapraszają do prezentacji swoich pasji i zainteresowań. Nie widzimy się codziennie w szkole, nie mijamy się na korytarzach, dlatego przypomnijmy sobie o sobie w sieci.
Do zobaczenia na żywo.

AKWARELA

Maja, akwarelą zaczęła interesować się od niedawna. Jest to trudna technika malarska, gdzie ważna staje się gra świateł, lekkość i eteryczność. Okrzyknięto ją nawet najtrudniejszą techniką. Dlaczego?
Farby wodne nie dają szans poprawy, pierwsze pociągnięcie pędzlem musi być ostatnim. Kolejne warstwy farby są tu błędem.
Maju, kibicujemy Ci, nie wahaj się. Maluj więcej.

Dlaczego rower?

Dlaczego warto jeździć na rowerze?
Jazda rowerem to nie tylko radość czy przyjemność. To także inne korzyści. Na krótką metę możesz nie zdawać sobie z nich sprawy.
Na wyprawę rowerową zaprasza Adrian z klasy 7e.

Początkujący programista

Zastanawialiście się pewnie jak zacząć programować gry komputerowe? Każdy jest kiedyś na początku swojej drogi. Kamil odważnie zaczął budować swoje gry od zera. Poznał komendy, zapamiętywał poprzez czytanie i rozumowanie. Rozwijał swoje umiejętności. Dziś projektuje drugą grę. Ale to nie koniec pasji Kamila. Jego pierwszą miłością jest historia, dokładniej mity. Potrafi zaskoczyć taką wiedzą, potrafi zainteresować tak swoją opowieścią, że w klasie jest ekspertem z tej dziedziny wiedzy. Kamil, gratuluję Ci odwagi w odkrywaniu świata i jego tajemnic.

Adrian poszukiwał pierwszych oznak nadejścia wiosny

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata

Męskie klimaty?

Większość mężczyzn mówi o tym, że interesuje się motocyklami, samochodami i szybkimi pojazdami. Można więc uznać, że naszą pasją jest motoryzacja.
Czym więc jest motoryzacja? Dziedzina motoryzacji obejmuje wszystkie sprawy, które są ściśle związane z wykorzystywaniem pojazdów szynowych i drogowych. Pojazdy te muszą być napędzane silnikami spalinowymi. Motocyklami interesuje się Patryk. I to właśnie one są tematem jego rozmów i wiąże z mini swoją przyszłość zawodową. Taki motocykl przydałby się każdemu z nas.

Szkicowanie, rysowanie – pasja na szarą rzeczywistość

Agata szkicuje. Zawsze dla siebie, do szuflady. Nam zdecydowała się pokazać kilka swoich prac. Umiejętności niezbędne do rysowania nie ograniczają się jedynie do posługiwania się ołówkiem i papierem, ale wyrażają się także w innych formach.
Dziewczyna dąży do bycia najlepszą w tym, co aktualnie robi, jest to czymś zupełnie normalnym. Czy jej rysowanie rozwinie się? O tym już zdecyduje sama.

PIROGRAFIA

Kamil pasjonuje się artystycznym wypalaniem drewna. Pirografia jest uspokajającym i uczącym cierpliwości hobby. Wymaga dokładności i przywiązania do detali. Z wielkim samozaparciem Kamil wypala w drewnie obrazy, które najpierw szkicuje.
W takiej formie była znana już w starożytnym Egipcie i dawnych kulturach afrykańskich, a doczekała się dopracowania technologicznego i zyskała dużą popularność w Chinach epoki dynastii Han. Oczywiście dziś technologie są zupełnie inne, ale efekt jest ten sam. Gratuluję.

RYSUNEK

Podziwiając obrazy w słynnych muzeach czy galeriach sztuki, zastanawiamy się czasem czym właściwie są te dzieła sztuki. Twórczość malarska danego artysty jest zazwyczaj ściśle związana z jego życiem, zainteresowaniami, miłością. Kamila kocha zwierzęta. Dlatego je maluje. Szuka własnej, oryginalnej drogi ekspresji. Podziwiajmy jej talent. Będzie o niej głośno. Kamila powodzenia.

GRAFIKA

Grafika komputerowa. Co to jest?
Dziedzina, która łączy informatykę, matematykę i sztukę. Obecnie technologie informacyjne otwierają całkiem nowe możliwości. Fascynuje się nimi Lena. To sztuka rysowania obrazów, linii i wykresów za pomocą specjalnego oprogramowania. Odważnie można powiedzieć, że grafika komputerowa jest pracą twórczą, tak jak malowanie i rzeźbienie. Za paletę i pędzel służy dobry tablet graficzny i odpowiednie oprogramowanie. Lena z powodzeniem współpracuje interaktywnie z komputerem. Oto jej prace.

PRZYGODA Z MODELARSTWEM

Modelarstwo to wspaniałe hobby. Dla Pawła jest to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Wtedy odrywa się od pędzącego świata. Jest to nietuzinkowy sposób na poznanie historii i ciekawostek historycznych. W przyszłości zaowocuje to większą ciekawością świata i …w dorosłym życiu Paweł osiągnie taką perfekcję, że obecnie wydaje się to nierealne. Do dzieła. Powodzenia Paweł.

FOTOGRAFIA

Osobista podróż z aparatem fotograficznym po moim regionie. Świąteczna odsłona Gliwic i Katowic. W podróż wybrali się uczniowie klasy 7e: Maja, Weronika i Adrian. Ich pasją jest fotografia.