Czytamy - "Liga Mistrzów"

Od 1 lutego 2017 r. ruszyła w szkole wielka akcja czytelnicza – „Liga Mistrzów”.
Uczniowie klas IV, V i VI czytają baśnie, mity i legendy. Jest to zadanie realizowane we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Uczniowie czytają, tworzą zeszyty lektur, sprawdzają swoją wiedzę w konkursach. Ważnym elementem działań jest kształtowanie pozytywnych postaw. Projektowanie zakładek, tworzenie obwolut, ma nauczyć młodego czytelnika szanowania książki. Najpiękniejsze prace prezentujemy na wystawie w szkolnej bibliotece i szkolnym facebooku.
Innym działaniem jest „Pojedynek Książek” – czytelnik wciela się w rolę recenzenta i znawcy lektur. Powstają plakaty, prezentacje, filmiki zapraszające do przeczytania tej właśnie książki.
Od 1 marca szkolny radiowęzeł rozpoczyna przygodę z czytaniem. „Dzień dobry z książką” jest przygotowaniem do spotkania autorskiego z Romkiem Pawlakiem. Chętni uczniowie czytają jego opowiadania „Miłek z Czarnego Lasu” wcześnie rano, bo o 7.45.

Lubimy czytać!