Zdrowo jem

“Zdrowo Jem, Więcej wiem” - od X 2016r. – to siódma edycja projektu edukacyjnego adresowanego dla zerówek i klas I-III ze szkół podstawowych, realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Program został podzielony na kilka etapów: jesień, zima, wiosna, lato, z których należy przesłać sprawozdanie oraz zdjęcia dzieci opisujących dane działanie. Zajęcia prowadzone są i przeplatane z zajęciami podczas pobytu dzieci w zerówce. Stawiamy głównie nacisk na zdrowe śniadanie, pijemy wodę mineralną niegazowaną, która jest najlepsza dla dzieci w tym wieku.

Głównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Program ma na celu zmienić nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Uświadamia, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.