Europe on my mind

etw-logoOd marca 2017 realizujemy projekt e-Twinning pt. "Europe on my mind”. Wspólnie ze szkołą z Włoch chcemy zachęcić naszych uczniów do odkrywania Europy.
Pytania jakie stawiamy sobie : To ile tak naprawdę wiemy na temat różnych krajów europejskich? I co tak naprawdę myślimy o naszym kontynencie? Czy jesteśmy ciekawi poznać państwa odmienne kulturowo?
W projekcie uczestniczą uczniowie klas piątych i szóstych. Poprzez wykonywanie różnych zadań, takich jak: tworzenie prezentacji multimedialnych o wybranych krajach, mini-słowniczków zawierających podstawowe słowa i zwroty, redagowanie przewodników, przygotowanie plakatów o świętach, pisanie autobiografii znanych i wybitnych osobowości oraz przepisów tradycyjnych potraw, redagowanie książeczek z ciekawostkami, chcemy, aby nasi wychowankowie rozwijali swoje umiejętności językowe i informatyczne, aby wzrastała w nich świadomość o bogactwie kulturowym Europy oraz by zwiększali swoje kompetencje społeczne.