Spotkanie Klubu Rodzica

Wiosenne przebudzenie? Tak!!!
Więcej słońca? Tak!!!
Dużo więcej radości?!!!
Nieskończona ilość uśmiechu? Tak!!!
To wszystko już jest!!!
Zgodnie z założonym planem działań w ramach upowszechniania projektu „Ucz się i podaj dalej”, 29 marca odbyło się spotkanie Klubu Rodzica. Uczestnikami wydarzenia byli rodzice ze swoimi pociechami oraz nauczyciele, którzy podzielili się swoją wiedzą, zdobytą podczas szkoleń wyjazdowych. Tematyka spotkania dotyczyła szerokiego pojęcia emocji, oraz sposobów radzenia sobie z nimi.
Nie był to jednak monotonny wykład, ale konstruktywny dialog z rodzicami i wspólne zabawy i ćwiczenia. Nauczyciele opowiedzieli o zagrożeniach, które mogą pojawiać się w najmniej oczekiwanych momentach i najmniej spodziewanych miejscach.
Dzieciom podpowiedzieli, jak postępować i do kogo zwracać się w sytuacjach zagrożenia, chwilach smutku i osamotnienia.
Rodzicom pokazali jak rozmawiać z dzieckiem, by obdarzało ich pełnym zaufaniem i nie bało się wyjawić nawet tych „najgorszych spraw”.
Zwrócili uwagę na czas spędzany z dziećmi i zaoferowali propozycje zabaw, nie tylko umilających czas, ale także rozwijających umysł.
Na koniec, zgodnie z dewizą „szczęśliwy nauczyciel to zadowolony uczeń…”, a tym samym „szczęśliwy rodzic, to szczęśliwe dziecko” – dla ukojenia ciała i uspokojenia myśli – wszyscy spróbowali swoich sił w ćwiczeniach jogi.. Działo się …działo.