WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

„KREATYWNE NARZĘDZIA TIK NA LEKCJI”

Dnia 25 września 2018 roku szkoła gościła nauczycieli z Gliwic oraz z okolicznych miejscowości. Powodem wizyty były warsztaty poświęcone narzędziom TIK przydatnym w pracy nauczycieli.
W pierwszej części uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak korzystać z platformy Classroom dostępnej pod adresem classroom.google.com. Narzędzie pomaga w organizowaniu zajęć oraz
w komunikacji z uczniami przypominając prosty dziennik elektroniczny.
W kolejnej części warsztatów nauczyciele poznali możliwości platformy QuizletLive (quizlet.com), która umożliwia tworzenie interaktywnych quizów dla uczniów. Aby przekonać się jak funkcjonuje aplikacja, uczestnicy spotkania sami wcielili się w role uczniów i w mieszanych zespołach rozwiązywali przykładowy quiz.
Po przerwie kawowej poświęconej wymianie doświadczeń i wrażeń, przyszła pora na ostatnią część spotkania. Aplikacja Book Creator (app.bookcreator.com) pozwala na projektowanie wirtualnych książek. Uczestnicy obejrzeli przykładowe prace oraz stworzyli własne książki.
Zwieńczeniem konferencji szkoleniowej było wręczenie certyfikatów uczestnictwa. Należy zaznaczyć, że wydarzenie odbyło się pod wpływem doświadczeń zdobytych przez nauczycieli biorących udział
w projekcie „Straightening winding routes to active citizenship”.
Konferencja sfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.