Nie zabierajcie mamy

Uczniowie klas 7 i 8 brały udział w projekcji filmu dokumentalnego pt.: "Nie zabierajcie mamy". Film opowiada historię do tej pory nie poruszaną, mówi o działaczkach „Solidarności” – kobietach aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981 r. – 22 lipca 1983 r.).
Opowiadane historie, relacje ofiar przybliżyły odbiorcom funkcjonowanie systemu totalitarnego. Poznali z metody działania komunistycznego aparatu terroru wobec społeczeństwa. Poprzez wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazano, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie.