Podsumowanie projektu

Dobiegła końca realizacja projektu "Policzmy to wspólnie!" sfinansowanego przez Fundację mBank w ramach programu mPotęga. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przy realizacji tego projektu min. Fundacji mBank - za sfinansowanie projektu, nauczycielom, rodzicom uczniów, pracownikom Filii Biblioteki Miejskiej w Gliwicach, kierownictwu i pracownikom basenu Neptun, Restauracji Pokusa, Radzie Osiedlowej oraz proboszczom i księżom z parafii Św.Jacka i parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Sośnicy.
W trakcie realizacji projektu uczniowie przekonali się,w jaki sposób mogą wykorzystywać wiedzę i umiejętności matematyczne w życiu codziennym, że znajomość podstaw matematyki ułatwia poruszanie się w świecie, umożliwia analizowanie sytuacji i planowanie działań. Wiemy już, że naszym uczniom matematyka nie jest straszna. Uczniowie pilnowali terminów matquestów, z tygodnia na tydzień byli coraz bardziej zaangażowani w rozwiązywanie łamigłówek matematycznych. Efekty ich pracy już widać na zajęciach z matematyki. Chętniej rozwiązują zadania tekstowe wymagające kilkuetapowego rozwiązania.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości w zmaganiach z matematyką, podczas:

• MATwarsztatów, podczas, których uczniowie łączyli matematykę z innymi dziedzinami wiedzy i kultury
  • MATquestów – uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi przez osiem tygodni
  • MATgra – terenowa rodzinna gra miejska, która miała na celu praktyczne zastosowanie umiejętności matematycznych oraz wykorzystanie nowych technologii.

Mamy nadzieję, że kolejni uczniowie przyszłorocznych klas V także wezmą udział w zmaganiach matematycznych.

Rodzinna, terenowa gra matematyczna MATgra

W ramach projektu "Policzmy to wspólnie sfinansowanego przez Fundację mBank uczniowie i rodzice klas V i VI wzięli udział w kolejnej części projektu: rodzinnej, grze terenowej MATgra. Uczestnicy, aby rozwiązać zadania matematyczne musieli odnaleźć stanowiska na terenie dzielnicy Sośnica. Podczas gry konkurencje wymagały wykorzystania nowych technologii, m.in. robota Photona, kodów QR. Zadania polegały na wykorzystaniu matematyki w życiu codziennym i wymagały współpracy rodziców i dzieci. Wszystkie grupy włożyły moc zaangażowania, radości i umiejętności. Poziom był bardzo wyrównany. W związku z tym musiała odbyć się dogrywka. I miejsce zajęła grupa dziewczyn z klasy Vb, II miejsce uczniowie z klasy Vd a III miejsce uczniowie z klasy VI b. wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.

MATgra

Już w sobotę 17 listopada br. odbędzie się na ternie Sośnicy rodzinna, gra terenowa MATgra dla uczniów i rodziców klas V i VI naszej szkoły. MATgra to kolejny etap projektu "Policzmy to wspólnie!" sfinansowanego przez Fundację mBank w ramach programu mPotęga. Podczas gry konkurencje będą wymagać wykorzystania nowych technologii, m.in. robota Photona, kodów QR. Zadania, z którymi przyjdzie się zmierzyć uczestnikom, będą zaskakujące i… matematyczne. Zostaną tak skonstruowane, aby ich rozwiązanie wymagało współpracy rodziców i dzieci. Stawiamy na naukę poprzez dobrą zabawę. Życzymy powodzenia w zmaganiach z królową nauk - matematyką.

Policzmy to wspólnie!

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.logo mf
Dzięki Fundacji mBanku, nasza szkoła może realizować projekt matematyczny „Policzmy to wspólnie”, który skierowany jest do uczniów i rodziców klas V i VI.
Celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że wiedza matematyczna przydaje się w bardzo wielu codziennych sytuacjach, również tych związanych z zabawą i przyjemnym spędzaniem czasu. Działanie jest realizowane wspólnie przez dzieci, rodziców i nauczycieli.
W ramach projektu uczniowie korzystają z:

• MATwarsztatów, podczas których uczą się poprzez działanie. Warsztaty łączą matematykę z innymi dziedzinami wiedzy i kultury,
  • MATquestów – matematyczne zagadki, zadania na każdy poniedziałek,
  • MATgra – terenowa rodzinna gra miejska, która ma na celu praktyczne zastosowanie umiejętności matematycznych oraz wykorzystanie nowych technologii.

plakat-mBnak

Czytaj więcej: Policzmy to wspólnie!