A- A A+

Podsumowanie projektu

Dobiegła końca realizacja projektu "Policzmy to wspólnie!" sfinansowanego przez Fundację mBank w ramach programu mPotęga. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przy realizacji tego projektu min. Fundacji mBank - za sfinansowanie projektu, nauczycielom, rodzicom uczniów, pracownikom Filii Biblioteki Miejskiej w Gliwicach, kierownictwu i pracownikom basenu Neptun, Restauracji Pokusa, Radzie Osiedlowej oraz proboszczom i księżom z parafii Św.Jacka i parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Sośnicy.
W trakcie realizacji projektu uczniowie przekonali się,w jaki sposób mogą wykorzystywać wiedzę i umiejętności matematyczne w życiu codziennym, że znajomość podstaw matematyki ułatwia poruszanie się w świecie, umożliwia analizowanie sytuacji i planowanie działań. Wiemy już, że naszym uczniom matematyka nie jest straszna. Uczniowie pilnowali terminów matquestów, z tygodnia na tydzień byli coraz bardziej zaangażowani w rozwiązywanie łamigłówek matematycznych. Efekty ich pracy już widać na zajęciach z matematyki. Chętniej rozwiązują zadania tekstowe wymagające kilkuetapowego rozwiązania.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości w zmaganiach z matematyką, podczas:

  • MATwarsztatów, podczas, których uczniowie łączyli matematykę z innymi dziedzinami wiedzy i kultury
  • MATquestów – uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi przez osiem tygodni
  • MATgra – terenowa rodzinna gra miejska, która miała na celu praktyczne zastosowanie umiejętności matematycznych oraz wykorzystanie nowych technologii.

Mamy nadzieję, że kolejni uczniowie przyszłorocznych klas V także wezmą udział w zmaganiach matematycznych.

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626