MATgra

Już w sobotę 17 listopada br. odbędzie się na ternie Sośnicy rodzinna, gra terenowa MATgra dla uczniów i rodziców klas V i VI naszej szkoły. MATgra to kolejny etap projektu "Policzmy to wspólnie!" sfinansowanego przez Fundację mBank w ramach programu mPotęga. Podczas gry konkurencje będą wymagać wykorzystania nowych technologii, m.in. robota Photona, kodów QR. Zadania, z którymi przyjdzie się zmierzyć uczestnikom, będą zaskakujące i… matematyczne. Zostaną tak skonstruowane, aby ich rozwiązanie wymagało współpracy rodziców i dzieci. Stawiamy na naukę poprzez dobrą zabawę. Życzymy powodzenia w zmaganiach z królową nauk - matematyką.