III Miejski Konkurs Recytatorski „Ojczyzno moja”

om-2021Z ogromną przyjemnością zapraszamy na III Miejski Konkurs Recytatorski „Ojczyzno moja” zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice oraz Dyrektora Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Zapraszamy do niecodziennej prezentacji fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.
Chcemy, aby uczniowie klas VII i VIII czytali epopeję, to wymagające zadanie, ponieważ podczas czytania, sam wykonawca, powinien się zdziwić, jak pięknie brzmi jego wystąpienie.
Wszyscy wiemy, że zainteresowanie literaturą rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz kształtuje wrażliwość i ciekawość świata. Zmagania konkursowe wpływają na konstruktywne radzenie sobie ze stresem i uczą autoprezentacji. Poznanie literatury narodowej kształtuje postawę patriotyzmu i ma istotny wpływ wychowawczy. Zmierzmy się z tym wyzwaniem.
W tym wyjątkowym czasie zapraszamy do udziału online.
Czekamy na Państwa zgłoszenia.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania