A- A A+

Style uczenia się. W jaki sposób mogę wspierać swoje dziecko?

Żeby osiągnąć sukces, trzeba się oprzeć na swoich mocnych stronach. Każde dziecko zostało wyposażone w określone zdolności. Kiedy kładziemy nacisk na mocne strony, pozwalamy nie tylko rozwijać zainteresowania, ale i uwierzyć w siebie. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas jest inny i preferuje różne sposoby uczenia się.

Style uczenia się. W jaki sposób mogę wspierać swoje dziecko? - prezentacja

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów

Szanowni Rodzice
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki kontynuuje pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 aby zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
W związku z tym od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

mLegitymacja szkolna

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. H. Sienkiewicza informuje, iż nasza szkoła przystąpiła do projektu Ministerstwa Cyfryzacji – mLegitymacja szkolna.
mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.
Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję papierową dokumentu. W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji.
Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z papierowej legitymacji: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.
Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować szkołę).
Wymagania sprzętowe do instalacji aplikacji: telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza).
Aby uruchomić mLegitymację należy:

  • złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji - do pobrania
  • wgrać do dziennika elektronicznego w zakładce „dane ucznia” zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG w rozmiarze do 5 MB.
  • pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić Regulamin.
  • odebrać ze szkoły kod QR i kod aktywacyjny (za potwierdzeniem) oraz uruchomić System na urządzeniu.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z:

Warto wiedzieć

Komputer i Internet to nieocenione źródło wiedzy. Ułatwia naukę - rozwija zainteresowania i samodzielność, dostarcza rozrywki i relaksuje. Coraz częściej komputer i Internet wykorzystywany jest przez uczniów, jako podstawowe źródło informacji i wiedzy. Z tego względu pojawiają się pytania dotyczące zagrożeń, które wynikają z niewłaściwego wykorzystywania mediów.
WYBRANE ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z UŻYWANIEM MEDIÓW ELEKTRONICZNYCH - do pobrania
Inne zagrożenia:
NARKOTYKI I LEKI - NIE TRAĆ CZUJNOŚCI - do pobrania

STOSOWANIE ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ
ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

CO TO SĄ E-PAPIEROSY?
JAK DZIAŁAJĄ?
PROBLEM UŻYWANIA E-PAPIEROSÓW.
JAKIE JEST RYZYKO ZDROWOTNE ZWIĄZANE Z UŻYWANIEM E-PAPIEROSÓW?
Odpowiedzi na te i inne pytania w materiałach opracowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny - do pobrania

Rodzicu dbaj o swoje dziecko

u ch

Dobry start

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia.
W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.
W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.
Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.
W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

Komunikat GZM

Szanowni Państwo,
w związku z informacją przekazaną przez KZK GOP informujemy, że możliwość korzystania z bezpłatnego przewozu przez uczniów na podstawie ważnej legitymacji szkolnej została przedłużona do końca września br. **Ponadto karty ŚKUP**  należy odebrać do 30 dni od dnia zamówienia, później bowiem karty są zastrzegane przez Wydawcę (mBank S.A.) i nie można ich już wydawać. Za takie karty ich Wydawca może oczekiwać rekompensaty finansowej.

INSTRUKCJA ZAMAWIANIA KART ŚKUP Z WYKORZYSTANIEM TOKENU DLA UCZNIÓW POSIADAJACYCH MIEJSCE ZAMIESZKANIA NA TERENIE GZM - do pobrania

Komunikat GZM

Dzieci i młodzież do 16 lata od 1 stycznia 2018 roku jeżdżą za darmo po terenie wszystkich 41 miast i gmin, wchodzących w skład Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

INSTRUKCJA ZAMAWIANIA KART ŚKUP Z WYKORZYSTANIEM TOKENU DLA UCZNIÓW POSIADAJACYCH MIEJSCE ZAMIESZKANIA NA TERENIE GZM - do pobrania

NAJWAŻNIEJSZE:

  • ulga obowiązuje przez cały rok,
  • za darmo jeździsz na terenie całej Metropolii
  • można z niej korzystać w autobusach, tramwajach, trolejbusach z logo KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy
  • kodowana jest na spersonalizowanej karcie ŚKUP,
  • jeśli nie masz jeszcze tej karty, do końca marca uprawnienie to będzie uznawane na podstawie ważnej legitymacji szkolnej,
  • jeśli masz jeszcze ważny bilet okresowy, możesz otrzymać zwrot gotówki za jego niewykorzystaną część.

Więcej informacji na profilu społecznościowym związku pod adresem:

https://www.facebook.com/GZMetropolia/posts/1608004165904637

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626