A- A A+

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

rozp r szk

Klasy II i III zapraszamy na godz. 9.00 do sal lekcyjnych.
Klasy IV i V zapraszamy na godz. 10.30 na salę gimnastyczną.
Klasy VI, VII i VIII zapraszamy na godz. 10.00 do sal lekcyjnych.

Przydział sal zostanie wywieszony przy wejściu do szkoły.

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY NA ROK SZKOLNY 2023/2024

wyprawka

Tornister:
lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.
Piórnik:
pióro, dwa ołówki HB lub B, gumka biała, temperówka z pojemnikiem na wiórki, kredki ołówkowe (najlepiej grube lub trójboczne), nożyczki, klej w sztyfcie, linijka z zaznaczonym zerem, zapasowy nabój do pióra (tak wyposażony piórnik dziecko przynosi do szkoły codziennie).
Zeszyty:
zeszyt 32 kart. w kratkę
3 zeszyty 16 kart. w kratkę
zeszyty 32 kart. w trzy linie (w kolorowe linie czerwone i niebieskie)
Okładki na wszystkie zeszyty i książki OBOWIĄZKOWO!!!
Strój gimnastyczny:
biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki, getry, spodnie dresowe
obuwie sportowe z antypoślizgową, biała podeszwa na przylepiec lub wiązane na sznurówki(wszystko w worku).
Strój galowy:
biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.
Materiały plastyczne:
bloki A4 i A3 rysunkowy: biały i kolorowy, techniczny: z białymi kartkami i kolorowymi. wycinanka zwykła i samoprzylepna bibuła 2szt. - wybrane kolory plastelina 8 kolorów farby plakatowe 12 kolorów + 3 pędzle różnej grubości, pojemnik na wodę (najlepiej specjalny z przykrywką), klej typu „Magik” + 2 kleje w sztyfcie, kredki świecowe, pastele, flamastry, taśma klejąca.
teczka A4 z gumką na dokumenty.
Pozostałe:
obuwie zmienne z jasną podeszwą, worek, liczydło, patyczki.
Bardzo prosimy, żeby wszystkie rzeczy Państwa Dziecka były podpisane.

Style uczenia się. W jaki sposób mogę wspierać swoje dziecko?

Żeby osiągnąć sukces, trzeba się oprzeć na swoich mocnych stronach. Każde dziecko zostało wyposażone w określone zdolności. Kiedy kładziemy nacisk na mocne strony, pozwalamy nie tylko rozwijać zainteresowania, ale i uwierzyć w siebie. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas jest inny i preferuje różne sposoby uczenia się.

Style uczenia się. W jaki sposób mogę wspierać swoje dziecko? - prezentacja

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów

Szanowni Rodzice
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki kontynuuje pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 aby zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
W związku z tym od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

mLegitymacja szkolna

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. H. Sienkiewicza informuje, iż nasza szkoła przystąpiła do projektu Ministerstwa Cyfryzacji – mLegitymacja szkolna.
mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.
Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję papierową dokumentu. W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji.
Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z papierowej legitymacji: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.
Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować szkołę).
Wymagania sprzętowe do instalacji aplikacji: telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza).
Aby uruchomić mLegitymację należy:

  • złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji - do pobrania
  • wgrać do dziennika elektronicznego w zakładce „dane ucznia” zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG w rozmiarze do 5 MB.
  • pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić Regulamin.
  • odebrać ze szkoły kod QR i kod aktywacyjny (za potwierdzeniem) oraz uruchomić System na urządzeniu.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z:

Warto wiedzieć

Komputer i Internet to nieocenione źródło wiedzy. Ułatwia naukę - rozwija zainteresowania i samodzielność, dostarcza rozrywki i relaksuje. Coraz częściej komputer i Internet wykorzystywany jest przez uczniów, jako podstawowe źródło informacji i wiedzy. Z tego względu pojawiają się pytania dotyczące zagrożeń, które wynikają z niewłaściwego wykorzystywania mediów.
WYBRANE ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z UŻYWANIEM MEDIÓW ELEKTRONICZNYCH - do pobrania
Inne zagrożenia:
NARKOTYKI I LEKI - NIE TRAĆ CZUJNOŚCI - do pobrania

STOSOWANIE ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ
ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

CO TO SĄ E-PAPIEROSY?
JAK DZIAŁAJĄ?
PROBLEM UŻYWANIA E-PAPIEROSÓW.
JAKIE JEST RYZYKO ZDROWOTNE ZWIĄZANE Z UŻYWANIEM E-PAPIEROSÓW?
Odpowiedzi na te i inne pytania w materiałach opracowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny - do pobrania

Rodzicu dbaj o swoje dziecko

u ch

Dobry start

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia.
W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.
W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.
Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.
W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626