Mały Samorząd

W naszej szkole działa Mały Samorząd Uczniowski klas I-III. Spełnia on zadania dostosowane do potrzeb oraz specyfiki rozwojowej uczniów. Poprzez działalność w samorządzie już uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczą się odpowiedzialności, aktywności, umiejętności współpracy w zespole, wrażliwości na potrzeby innych, angażują się w życie społeczne.

Głównym celem działania MSU jest zintegrowanie uczniów klas młodszych wokół wspólnie zorganizowanych przedsięwzięć: imprez szkolnych, konkursów, akcji dobroczynnych, imprez sportowych, zbiórek charytatywnych, imprez okolicznościowych, itp.

Samorząd Uczniowski

Samorząd aktywnie organizuje życie społeczności uczniowskiej, umożliwiając uczniom SP 21 prezentację talentów i rozwój własnych zainteresowań w różnych dziedzinach. Nasze przedsięwzięcia cechuje kreatywność oraz poczucie humoru. Angażujemy się w akcje charytatywne. Stawiamy na pracę w zgranym zespole.

Cele:

• "zarażanie" optymizmem

• rozwijanie umiejętności współpracy w grupie

• wzajemne zrozumienie

• wskazanie alternatywnych, zdrowych sposobów spędzania wolnego czasu

• uzmysłowienie praw i obowiązków ucznia.

Opiekunowie SU: Sylwia Milewska, Anna Guzek

Czytaj więcej: Samorząd Uczniowski