A- A A+

Program eTwinning "Start writing, no matter what"

Projekt "Start writing, no matter what" zakończył się jakiś czas temu.
Pragniemy jednak przypomnieć najwspanialsze efekty naszej międzynarodowej współpracy.
Uczniowie i uczennice pracując w zespołach stworzyły wspólne opowiadanie "Modern Cinderella".
https://www.storyjumper.com/book/read/96285616/MODERN-VERSION-OF-CINDERELLACOMMON-COLLABORATIVE-STORY-WRITING-A
Zachęcamy do przeczytania! Szukajcie stron z napisem Agata's Team. To właśnie te część stworzyły dziewczyny z 8b z Panią Karbownik.
Nasze działania projektowe były na tyle interesujące, że Krajowe Biuro eTwinning przyznało nam ODZNAKĘ JAKOŚCI!!! To wyjątkowe wyróżnienie dostają tylko projekty o najwyższym stopniu innowacyjności!
Gratulujemy klasie 8b oraz Pani Karbownik takiego sukcesu!!! - tutaj

Program eTwinning "Start writing, no matter what"

alogoetwinningW październiku uczennice klasy 8b przystąpiły do współpracy międzynarodowej w ramach programu eTwinning "Start writing, no matter what". Jest to projekt, którego celem jest doskonalenie umiejętności tworzenia tekstów pisanych w języku angielskim. Dodatkowym aspektem będzie nawiązanie relacji z uczniami z innych krajów - w tym z Ukrainy, Portugalii, Turcji, Rumunii czy Azerbejdżanu.
W ramach pierwszego etapu projektu podczas lekcji angielskiego z panią Karbownik uczennice przygotowały plakaty i logo reprezentujące projekt.
Odbyło się głosowanie na najlepszą pracę. W dniu 05.11.20 zostało zorganizowane spotkanie online dla wszystkich uczestników (ponad 80 osób z 5 krajów !). Dziewczyny były bardzo podekscytowane, miały okazję na żywo posłuchać nowych kolegów i koleżanek, a także powiedzieć kilka zdań o sobie.
Najwięcej emocji budziła lista par, zgodnie z którą uczniowie będą wymieniać się wiadomościami poprzez Twinmail.
Przed nami pierwsze maile, już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania LIVE.


Projekt "Start writing, no matter what" zakończył się.
Aktywności zamykające projekt były dla nas bardzo ekscytujące.
Uczennice zobowiązane były napisać pamiętnik, którego zawartość została oceniona przez nauczycieli z innych krajów. Dziewczyny z 8b spisały się doskonale!
Następnie odbyło się spotkanie uczniów w międzynarodowych grupach z nauczycielami. Każdy z uczestników miał okazję powiedzieć, które z zadań projektowych było dla niego najciekawsze oraz jakie widzi korzyści z udziału w tym przedsięwzięciu. Następnie zespoły wybierały Slogan, który najlepiej oddawałby sens naszych działań.
Takie mięzynarodowe pogaduchy to naprawde niesamowite doświadczenie!
Ostatnim z działań było pożegnalne spotkanie nauczycieli. Przez te kilka miesięcy współpraca się zacieśniła, teachers poznali się lepiej. Każdy chciał podziękować za możliwość pracy w tak zaangażowanym i pracowitym zespole. Padło wiele miłych słów. Były też pamiątkowe zdjęcia i niespodzianki.
Podsumowując - klasa 8b włożyła wiele wysiłku w realizację działań zaplanowanych w ramach projektu "Start writing, no matter what". Ich zaangażowanie sprawiło, że tworząc historyjki, komiksy i pisząc pamiętnik doskonale przygotowały się do czekającego je już wkrótce egzaminu.
Pani Karbownik nawiązała nowe relacje z nauczycielami z Turcji, Azerbejdżanu i Portugalii, które w przyszłości na pewno zaowocują kolejnymi projektami o charakterze międzynarodowym.
Dziekuję!


 LUTY 2020

Z okazji Internet Safety Day dziewczyny z klasy 8b wzięły udział w spotkaniu projektu eTwinning "Start writing, no matter what", podczas którego uczniowie dzielili się radami na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.
https://www.youtube.com/watch?v=cAYNjyiwOnk&feature=youtu.be
Wspólnie stworzyliśmy wiersz, którego pierwsze litery tworzą nazwę projektu!  - tutaj

To była fantastyczna zabawa!

eT-02


 W dniu 9.02.2021 dziewczyny z klasy 8b wzięły udział w spotkaniu projektu eTwinning "Start writing, no matter what", podczas którego uczniowie dzielili się radami na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. https://www.youtube.com/watch?v=cAYNjyiwOnk&feature=youtu.be

W tej chwili pracujemy nad wspólną międzynarodową historią o Kopciuszku. Jak tylko zostanie ukończona, podzielimy się nią z Wami.

Uczestnicy projektu tworzyli przygodowe opowiadania, a koledzy z innych krajów dopasowywali do nich tytuły. W ten sposób powstała wspaniała książka:
https://read.bookcreator.com/9FQpls5NaBbR7XO8Ar5sv1LP4Hi2/XfFvMyFWTtCfmlGUXGT0ug
Miłego czytania!


W czasie ferii nauczyciele biorący udział w projekcie europejskim etwinning "Start writing no matter what" pracowali nad stworzeniem tutoriali, dotyczących wykorzystania nowoczesnych narzędzi internetowych. Pani Agata Karbownik przygotowała materiał o koncertowaniu filmów w kody QR. Całość pracy została złączona w formie książki on-line.
https://www.flipsnack.com/serifeuseyran/how-to-start-writing-2.html
W tym czasie uczniowie pracują nad stworzeniem opowiadań przygodowych.
Niedługo podzielimy się efektami naszej pracy!


W grudniu uczennice z klasy 8b wymieniały się życzeniami świątecznymi z kolegami i koleżankami z projektu "Start writing no matter what".
Piękne życzenia przesyłaliśmy przez całą Europę.
Oto przykładowe prace, wykonane w aplikacji Canva.com:
W okresie przerwy świąteczno-noworocznej dziewczyny nadal pracują. Już niedługo będzie można obejrzeć stworzone przez nie komiksy.


Zachęcamy do śledzenia postów zamieszczanych na projektowym blogu - https://startwritingnomatterwhat.blogspot.com/

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626