Bezpiecznych wakacji

plakatbezpieczne wakacje

Brązowo, ale czy zdrowo

plakat brazowo ulotka cz 2

Ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego „MATEMATYCZNA GRA PLANSZOWA”

Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczny „MATEMATYCZNA GRA PLANSZOWA” został rozstrzygnięty!
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4.
Komisja konkursowa dokonała oceny prac i wyłoniła 3 zwycięzców oraz przyznała 1 wyróżnienie.
Wyniki szkolnego konkursu „MATEMATYCZNA GRA PLANSZOWA”:
I miejsce - Oliwia - klasa 4 a “MATEMATYCZNA STONOGA”
II miejsce - Antoni - klasa 4 d “ANTONIUSZOWE UŁAMKI ZWYKŁE”
III miejsce - Wiktoria - klasa 4 a “MAGICZNA MATEMATYKA - GRA NA MYŚLENIE”
Wyróżnienie otrzymała: Maja - klasa 4 a “DO GALOPU”
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy matematycznej uczestników a każda gra jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.
Dziękujemy uczniom, którzy z ogromnym zapałem przygotowali prace konkursowe.
Autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy! W dniu 25.06 zapraszamy po odbiór dyplomów oraz nagród rzeczowych do sali nr 12.

Nagrody współfinansowała Rada Rodziców

III Miejski Konkurs Recytatorski „Ojczyzno moja” rozstrzygnięty

Drodzy Uczestnicy!
Tegoroczna edycja "Ojczyzno moja" była wyjątkowa. Wydawałoby się, że recytacja i czytanie to jedno i to samo. A jednak, nie widziałyśmy tym razem Waszych twarzy i tylko dzięki Waszym głosom mogłyśmy - jako jury - Was poznać. Głos okazał się kluczowy, ponieważ tylko na nim oparliście swoje interpretacje wybranych fragmentów. Największym zaskoczeniem okazał się dla nas fakt, jak głośne czytanie odkryło przede wszystkim Wasze osobowości, a energia, którą wnieśliście swoim głosem, nadała zupełnie nową jakość samemu ,,Panu Tadeuszowi” (pomyśleć by można, że o narodowej epopei wiedzieliśmy już wszystko). To było dla nas niezwykłe doświadczenie poznać Was właśnie poprzez głos - bez całej otoczki recytowania na scenie. Dostrzegłyśmy ogromny potencjał w Waszych głosach, pielęgnujcie je i rozwijajcie. Rozwijajcie w sobie dalej kulturę czytania! Konkurs "Ojczyzno moja" w tym roku wyraźnie pokazał, jak niewiele trzeba, żeby odkryć, jak bogaty może być tekst, nawet ten sprzed dwustu lat. To bogactwo odkryły i niech odkrywają dalej - Wasze głosy.
Jury w składzie:
Sylwia Rudowicz
Aleksandra Maj
Krystyna Szymura

Wyniki konkursu:
I miejsce – Jan Stawiarski Maj – Szkoła Podstawowa nr 6
II miejsce – Zofia Danikiewicz – Szkoła Podstawowa nr 23
III miejsce - Hanna Iwko – Szkoła Podstawowa nr 18
Wyróżnienia:
Natalia Laska – Szkoła Podstawowa nr 3
Julian Walczak – Szkoła Podstawowa nr 10
Karolina Winczura – Szkoła Podstawowa nr 9
Alicja Schoepe – Szkoła Podstawowa nr 39
Oliwia Lewandowicz – Szkoła Podstawowa nr 11
Pola Zarudzka – Szkoła Podstawowa nr 6

Tegoroczny konkurs oceniało jury w składzie:
Sylwia Rudowicz – Kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach
Aleksandra Maj – aktorka Teatru Miejskiego w Gliwicach
Krystyna Szymura – studentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Szanowni Państwo,
Tegoroczny konkurs został rozstrzygnięty. Do konkursu zgłosiło się 40 uczniów z 17 szkół. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział. Dyplomy i nagrody będą do odebrania w skrytkach UM od 1 czerwca.
Mamy nadzieję, że kolejna edycja konkursu odbędzie się tradycyjnie na scenie.
Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.
Organizatorki
Bożena Piejko
Irena Szymura

Recytacja - I miejsce

Recytacja - II miejsce

Recytacja - III miejsce

Przed egzaminem

Konkurs PRAWDA I KŁAMSTWO O KATYNIU

Nasza szkoła otrzymała nagrodę spejcalną za największą liczbę zgłoszonych prac.
Gratulujemy ucznim klas VII i VIII - to ich sukces!ezwu-wowqaaokdq
W etapie szkolnym wyróżnione zostały prace: Adriana z kl. VIIE, Roksany z kl. VIIID i Szymona z klasy VIIIC.

Matematyczna gra planszowa - konkurs

konkurs-mat

Regulamin konkursu - tutaj

#mojaflaga

Targi Edukacyjne

targi

Akcja ŻONKILE

Od kilkunastu lat 19 kwietnia uczniowie w wielu szkołach na całym świecie upamiętniają uczestników powstania w getcie warszawskim. I nasza szkoła brała udział w tej akcji nazwanej ŻONKILE. Organizatorem działania społeczno-edukacyjnego jest Muzeum Żydowskie Polin z Warszawy.
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
Jedną z osób, która przeżyła likwidację getta, jest Pan Marek Edelman. To On przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania (19 kwietnia) przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi żonkilami – symbolem zbiorowej pamięci.
Celem akcji jest podkreślanie siły wspólnoty, znaczenia solidarności, potrzeby dialogu ponad podziałami.
W ramach akcji nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli historii. Podczas nich poznali historie wybuchu powstania w getcie warszawskim, słuchali relacji świadków tych wydarzeń oraz omawiali losy bohaterów filmów przygotowanych specjalnie dla nich przez Muzeum Polin. Zwieńczeniem akcji było wykonanie żonkila, by pokazać naszą pamięć o tych trudnych czasach.
Wszystkie informacje na temat naszych działań można znaleźć na tablicy Padlet w poniższym linku

Podziękowanie dla szkoły za udział w projekcie - pobierz

Dyplom - pobierz