A- A A+

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

l przLaboratoria Przyszłości to ponad miliard złotych na nowoczesny sprzęt do szkół podstawowych!
Dowiedz się więcej o największej inwestycji w nowoczesną edukację w historii Polski
www.gov.pl/laboratoria
Laboratoria Przyszłości to największa inwestycja państwa polskiego w historii w nowoczesną edukację! Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu”.
Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria

Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa skierowana do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych.

Czytaj więcej: LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Gliwicka Gala Młodych Talentów ZWIASTUNY 2022

W poniedziałek 6 czerwca w Teatr Miejski w Gliwicach odbyła się 16. Gliwicka Gala Młodych Talentów –„Zwiastuny” 2022

W imieniu gliwickiego samorządu statuetki „Zwiastunów” wręczyła Pani Ewa Weber - Wiceprezydent Gliwic. Organizatorem uroczystości była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 21

CAŁY MICKIEWICZ

Język jest ważny. Słowa, których używamy, mają ogromne znaczenie. Żyją - stale adoptują się do życia.
Są i takie, które nie zmieniają się od wielu lat. Należy do nich między innymi wyraz „ojczyzna”.
Mickiewicz używa go w znanej wszystkim apostrofie: Litwo! Ojczyzno moja! - w odniesieniu do stron rodzinnych, regionu, z którego się pochodzi.
Współpracując z MBP w Gliwicach, nasza szkoła już od czterech lat wykorzystuje wyraz „ojczyzna” w nazwie konkursu. W tym roku zmieniono jednak jego rangę – z miejskiego, przerodził się w wojewódzki.
I. Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Ojczyzno moja” odbył się 17 maja. Został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Honorowym Patronatem obdarzył go Prezydent Miasta Gliwice.
Ponad dwudziestu uczestników z całego województwa przyjechało do Centrum Kulturalno-Sportowego Łabędź, by walczyć o palmę pierwszeństwa. Międzynarodowe jury (p. Ewa Witomska, p. Karolina Huk, p. Krystyna Szymura i p. Tatiana Fisunowa) wybrało laureatów. Zostali nimi: Maria Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Gliwicach, Apolonia Falkowska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 58 w Katowicach i Julia Gajda ze Szkoły Podstawowej w Siemoni.
Gratulujemy zwycięzcom!

Dzień Ziemi 2022

W ostatnim czasie w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs- Odpady co można z nich wyczarować. W ramach konkursu uczniowie z materiałów przeznaczonych do recyklingu wykonywali wymyślony przez siebie przedmiot. Wszyscy wpadli na świetne pomysły- niżej zamieszczamy niektore z nich. Uczniowie w ramach konkursu zostali nagrodzeni oceną z biologii.
W klasach przeprowadzone zostaly zajęcia zwiazane z obchodami Światowego Dnia Ziemi czego pamiątka sa wykonane przez uczniow kosze do segregacji odpadów.
W dniu 4 maja na sali gimnastycznej odbyła się debata - Czy czlowiek ma wpływ na zmiany klimatyczne. Po wysłuchaniu argumentów przygotowanych przez uczennice z klas 8 słuchacze okreslili czy człowiek ma wpływ na wspomniane zmiany.

http://rodziceprzyszlosci.pl/polskainspiruje/

ROWEROWY MAJ

rm2020W maju szkoła weźmie udział w ogólnopolskim projekcie pilotażowym “Rowerowy Maj”.
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów i szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Zabawa będzie polegała na wzmocnieniu aktywności ruchowej wśród uczniów poprzez przyjazd do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolce. Każdy uczeń, który wyrazi chęć wzięcia udziału w akcji otrzyma specjalną legitymację.

Czytaj więcej - https://rowerowymaj.eu/#

benefity

 

I MIEJSCE W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM KLASY 5C

Klasa 5c wraz z wychowawczynią Panią Moniką Rozpondek wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt.: „Warszawa z klasą – wycieczka z Marią” organizowanym przez Warszawską Organizację Turystyczną z siedzibą w Warszawie.
Konkurs był skierowany do uczniów klas IV – VII szkół podstawowych. Motywem przewodnim zadania było hasło: „Warszawa z klasą” i kontekst Marii Skłodowskiej Curie, która urodziła się w Warszawie oraz przypadającej na ten rok rocznicy 155lecia urodzin. Celem było rozbudzenie zainteresowania młodych odbiorców stolicą, w kontekście kultury, historii, sportu i zabawy. Uczniowie klasy 5c wykonali album w formie komiksu.
Jury konkursowe, po burzliwych naradach (przesłanych prac na konkurs było ponad 80), uznało pracę naszych dzieci za najlepszą. W wysokiej ocenie wzięto pod uwagę komiksową formę pracy, autorskie teksty i niezwykle staranne, oryginalne wykonanie. DZIĘKUJEMY!!! :-D
Wygraną w konkursie jest trzydniowa wycieczka do Warszawy oraz wystawa pokonkursowa w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie przy ul. Freta 16.
Jesteśmy z Was bardzo dumni! I GRATULUJEMY tak ogromnego wyróżnienia!
Pod poniższymi linkami możecie przeczytać więcej informacji o konkursie i wygranej Naszych Mistrzów
https://wot.waw.pl/project/wyniki-konkursu-warszawa-z-klasa-wycieczka-z-maria/
https://www.waszaturystyka.pl/wyniki-konkursu-warszawa-z-klasa-wycieczka-z-maria/
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Facebook
‪#‎muzeummariiskłodowskiejcurie‬ – eksploruj | Facebook 

Spotkanie łączące pokolenia

Spotkanie łączące pokolenia z udziałem absolwentek naszej szkoły - Panią Barbarą i Panią Heleną. 
Pani Helena rozpoczęła naukę w roku 1957/58, a Pani Barbara w roku 1960/61.
Spotkanie z absolwentkami pozwoliło uczniom klas piątych poznać historię szkoły.
Panie odpowiadały na pytania, wspominały swoje koleżanki, opowiadały o nauczycielach, zwyczajach i tradycjach kultywowanych w szkole ich czasów.
Najwięcej emocji wzbudziły fotografie przyniesione przez gości.
Spotkanie międzypokoleniowe autorstwa joa.jar

I Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Ojczyzno moja”

Honorowy Patronat
Prezydent Miasta Gliwice

Konkurs został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2021/2022.
Terminy i miejsca:

  • Etap szkolny - do 22 kwietnia 2022 roku – szkoły.
  • Przysyłanie zgłoszeń – do 25kwietnia 2022 roku. Adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • Etap wojewódzki – 17 maja 2022 roku w Centrum Kulturalno-Sportowym ŁABĘDŹ.

plakat ojczyzno

MATEMATYCZNA GRA PLANSZOWA - konkurs

konkurs

Regulamin konkursu do pobrania

Nabór do PSM

Nabór do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach

rekrutacja 2022  rekrutacja 2022

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626