A- A A+

Ostro w plansze

Dzieje się.  Wystawa "Ostro w plansze" zaczęła się. Podglądnijmy organizatorów.p gry

Moje niebieskie marzenia - konkurs

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. H. Sienkiewicza  w Gliwicach pod hasłem: „Moje niebieskie marzenia - miesiąc świadomości spektrum autyzmu” z okazji obchodów Kwietniowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Regulamin i załączniki poniżej.

Regulamin - do pobrania

Załącznik 1 - do pobrania

Załącznik 2 - do pobrania

Plakat

Dni Gliwickich Młodych Naukowców

„Wiedza jest dla ludzi drugim słońcem” Platon
Deszczowo ale naukowo tak uczniowie klasy 8b i 7b spędzili piątkowy dzień.
Uczniowie klasy 8b Piotr i Piotr zdobyli 3 miejsce w konkursie biologicznym organizowanym w ramach Dni Gliwickich młodych naukowców – Gratulujemy
Podczas X Finału Dni Gliwickich Młodych Naukowców, który odbył się w Centrum Kongresowym Politechniki Śląskiej kiedy nasi laureaci odbierali nagrody uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kształcenia Politechniki Śląskiej, a także usłyszeć od studentów czym zajmują się w ramach działalności w kołach naukowych. Robopies zaprezentowany przez Studenckie Koło Naukowe ReXiO oraz łazik marsjański Studenckiego Koło Naukowego Silesian Phoenix wywołały duże zainteresowanie i mnóstwo pytań publiczności.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Półkolonia ZIMA’2024

Zimowa półkolonia już za nami, było bardzo aktywnie i wesoło. Dzieci miały okazję bawić się w towarzystwie nowo poznanych przyjaciół.
W poniedziałkowy poranek, w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami gliwickiej Straży Miejskiej oraz Policji. Spotkanie miało na celu przypomnieć, iż dobra zabawa nie zwalnia z obowiązku dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się, jakie zadania wykonują funkcjonariusze służb mundurowych, oraz jak dbają o nasze bezpieczeństwo.
We wtorkowe przedpołudnie wybraliśmy się do gliwickiego Cinema City na film „Wonka”. Po zaopatrzeniu w kinowe przekąski i zajęciu wygodnych miejsc, w sali na wyłączność, zatraciliśmy się w filmowej przygodzie.
W środę tuż po śniadaniu wyruszyliśmy w podróż do Wisły na kulig, gdzie zaskoczył nas śnieg a dzień zapowiadał się bardzo intensywnie. Doliną Białej Wisełki, saniami, ruszyliśmy w górę rzeki do gospody na góralską biesiadę przy ognisku. Jedliśmy pieczone kiełbaski, piliśmy rozgrzewającą herbatkę i co najważniejsze bawiliśmy się w śniegu, którego u nas nie było. Był również czas na wspólne zdjęcia i zakup pamiątek.
W czwartek wybraliśmy się do Bajki Pana Kleksa w Katowicach, gdzie razem z sympatyczną Agnieszką zwiedzaliśmy bajkowe krainy. Odkrywaliśmy sekrety, szukaliśmy magicznych przedmiotów, korzystaliśmy z gier interaktywnych, pokonywaliśmy tory przeszkód, przemieszczaliśmy się na specjalnych fotelach do symulacji stanu nieważkości oraz uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych Adasia.
W ostatnim dniu półkolonii wybraliśmy się na basen NEPTUN w Gliwicach, gdzie pojawiła się nowa atrakcja - WODNY TOR PRZESZKÓD. Mieliśmy wspaniałą okazję do doskonalenia umiejętności wspinania i ślizgania się, utrzymania równowagi oraz kreatywnego pokonywania przeszkód. Uczestniczyliśmy w zabawach i zajęciach zorganizowanych przez instruktorów nauki pływania. Po wodnych szaleństwach wróciliśmy do szkoły, gdzie z wielkim apatytem zjedliśmy nasz ostatni wspólny obiad.
Wszystkim Uczestnikom zimowej półkolonii, serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia po feriach :)
Zapraszamy na fotorelację

Kiermasz Świąteczny 2023

Podczas tegorocznego kiermaszu na stoiskach tradycyjnie pojawiły się słodkości: pierniki, serniki, babeczki, galeretki, jabłeczniki, orzechowce. Były też "konkrety": bigos, pierogi, krokiety czy pajda chleba ze smalcem.
Nie brakowało przepięknych ozdób wykonanych przez dzieci i ich rodziców. Można było kupić kartki świąteczne, stroiki, świeczniki, bombki.
Nastroje dopisywały, klimat świąteczny unosił się w powietrzu. Był czas na rozmowy, na wspólne śpiewanie kolęd, oglądanie występów młodych artystów.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom oraz innym osobom za dokonywane zakupy, a przede wszystkim DZIĘKUJEMY tym, którzy włożyli mnóstwo wysiłku i serca w wykonanie przepięknych ozdób, dzięki którym mogliśmy poczuć magię nadchodzących świąt.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Trzeciego grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W ciągu tygodnia prowadzone były lekcje tematycznie związane z tym szczególnym dniem. Uczniowie poznawali rodzaje niepełnosprawności, czym jest savoir-vivre wobec osób z rożnymi dysfunkcjami oraz  dowiadywali się, jak istotne w życiu osoby niepełnosprawnej może przeciwstawienie się barierom architektonicznym.  Przypomnieliśmy sobie również znaczenie słowa "empatia". Nie zabrakło zabaw integracyjnych, pozwalających na poznanie i zrozumienie różnic między nami samymi.

Konkurs - Jesteśmy tacy sami – integracja w oczach dzieci i młodzieży

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Jesteśmy tacy sami – integracja w oczach dzieci i młodzieży”, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gliwicach. Możemy pochwalić się trzema laureatami:
Konrad z klasy 6a zajął 1 miejsce w kategorii V-VIII klasy
Oliwia z klasy 6a zajęła zajęła 2 miejsce w kategorii V-VIII klasy
Vasil z klasy 7b zdobył wyróżnienie w kategorii V-VIII klasy
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do podziwiania prac

I miejsce II miejsce Wyrnienie

 

Kochamy naszą ojczyznę „Ogniska Patriotyzmu”

orzel

Swój patriotyzm wyrażamy na różne sposoby. Ogniska Patriotyzmu, które już drugi raz zorganizowaliśmy, są naszym sposobem na pokazanie, że bliska jest nam nasza historia. Śpiewanie pieśni patriotycznych, recytacja poezji i rozmowa przy ognisku to nasz sposób na pokazanie, że pamiętamy o wydarzeniach sprzed 105 lat.

Matematyka z bajki

Czy można połączyć jesień, bajki i matematykę?
Uczniom klasy 5A to wszystko się udało.

BEZ STRESSA

"Rozmawiajmy o nastroju bez strESSA - Gliwickie Dni Rozmów o Zdrowiu Psychicznym Dzieci i Młodzieży", które będzie odbywało się w dniach 21-23 listopada w PreZero Arenie.

baner war
Zapisy: Zapisy na trening są dostępne na stronie: https://arena-operator-sp-z-o-o.reservio.com/

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626