ERASMUS - Akredytacja

W kwietniu 2021 roku z wielką radością przyjęliśmy informację o otrzymaniu przez naszą szkołę Akredytacji Programu Erasmus+ na lata 2021-2027. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach w programu Erasmus. Tym razem zaplanowaliśmy działania w zakresie szkolenia nauczycieli. Jesteśmy przekonani, że zmotywowana i wyszkolona kadra będzie w jeszcze atrakcyjniejszy sposób przekazywać wiedzę i umiejętności uczniom. Podczas mobilności szkoleniowych nauczyciele poznają nowe metody i formy pracy, które wdrożą do swojej codzienychnej pracy z dziećmi. Planujemy także bliższe poznanie kultury krajów, w których odbywać się będą szkolenia.

Program Erasmus+ daje ogromne możliwości rozwoju zarówno nauczycielom jak i młodzieży. Wierzymy, że nasz przykład zaciekawi uczniów, otworzy ich na świat, a może w przyszłości zainspiruje do udziału w programach Erasmus skierowanych do uczniów.

Harmonogram działań został zapisany w formie Planu Erasmusa.

Erasmus - plan pracy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21
im. H. Sienkiewicza w Gliwicach

Wiosna, wiosna!!! Ach to Ty!!!

erasmus lPrzyroda wokół zielenieje i zaczyna mienić się wieloma kolorami skąpanymi w promieniach słońca, a……. Akredytacja Programu Erasmus+ nabiera tempa i rozwija skrzydła - niemal w dosłownym tych słów znaczeniu.

erasmus loJuż bowiem za niespełna dwa miesiące nauczyciele naszej szkoły uniosą się w powietrze na skrzydłach samolotu i odbędą szkolenie w pięknych zakątkach hiszpańskiej wyspy. Temat kursu związany jest z podstawami zachowania prospołecznego , które zapobiegać mają działaniom antyspołecznym i konfliktom. Tematyka jak najbardziej wpasowuje się w treści podstawy programowej każdego z etapów nauczania. Nieuniknione jest też stwierdzenie, iż trafia w sedno problemów wychowawczych dnia codziennego, dotykających uczniów w różnym wieku – od tych młodszych począwszy, na tych nastoletnich skończywszy.. Może i rąbek tajemnych działań można przenieść będzie w świat dorosłych ? Przecież tu też zdarzają się konflikty….. Dodatkowo szkolenie wydaje się być trafionym w punkt dzisiejszej rzeczywistości - czasach konfliktu i niepokoju.
Po powrocie pedagodzy podzielą się zdobytą wiedzą z innymi nauczycielami i wspólnie spróbują wprowadzić nowatorskie i skuteczne ( mamy nadzieję ) metody działań.
Jaką tajemną wiedzę posiądą? Czego się dowiedzą i co zobaczą? Dziś tego nie wie nikt…
Czego oczekujemy ? Tego, że po prostu będzie jeszcze lepiej.