A- A A+

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

12 kwietnia członkowie kadry pedagogicznej wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach edukacyjnych, związanych z realizacją projektu „Ucz się i podaj dalej”. W poświątecznych nastrojach i ukrytą potrzebą spalania kalorii świetnie radzili sobie z wszelkimi zadaniami ruchowymi. Mieli także możliwość sprawdzenia swoich możliwości w różnorodnych technikach jogi, nie tylko oddechowych. Zadania na refleks niejednego zbiły z tropu, a aplikacje informatyczne zaskoczyły różnorodnością. Wszytko po to, by choć na chwilę na nowo odkryć w sobie dziecka żar……a potem umiejętnie stosować poznane techniki i metody w pracy ze swoimi podopiecznymi.
Podobny bagaż humoru, dystansu do siebie, ale także i metodycznej wiedzy 19 czerwca otrzymali nauczyciele z zaprzyjaźnionej placówki. Oni również będą mogli podzielić się ze swoimi współpracownikami pozytywną dawką energii, a potem zastosować poznane sposoby pracy wśród swoich uczniów.
Wszyscy uczestnicy szkoleń otrzymali przykładowe konspekty zajęć oraz propozycje zabaw z uczniami.
Czas wprowadzać je w rytmie wiosennych dni!!!

ERASMUS DAYS

er-2317 października 2022r. w ramach Erasmus Days zorganizowano wydarzenie, mające na celu przybliżenie kultury i obyczajów krajów, które gościły uczestników mobilności. Wszyscy uczniowie szkoły podzieleni zostali na grupy robocze. Oglądali przygotowane dla nich prezentacje, poznawali symbole krajów, ciekawostki kulturowe, obyczajowe. Uczyli się tańców i zabaw. Wspólnie pracowali nad przypisanymi im zadaniami twórczymi.
https://www.facebook.com/sp21.gliwice
https://www.facebook.com/photo/?fbid=591422649443641&set=pcb.591423389443567

SPOTKANIE RADY PEDAGOGICZNEJ – 28 września 2022r.

W ramach upowszechniania działań projektowych, na posiedzeniu Rady Pedagogicznej 28 września 2022r. podsumowano mobilności nauczycieli. Przekazano informacje dotyczące kursów, podejmowanych tematów oraz aktywności z tym związanych.
Wszyscy członkowie Rady Pedagogicznej zostali zapoznani z zaplanowanymi działaniami związanymi z realizacją projektu „Ucz się i podaj dalej”

https://docs.google.com/presentation/d/1wvr-qRuBflEgh44rFkFaDSKwDG1WINz3ZHtMYS1jzn0/edit#slide=id.p

er22-rp

 

er22-rp1

 

er22-rp2

Spotkanie Klubu Rodzica

Wiosenne przebudzenie? Tak!!!
Więcej słońca? Tak!!!
Dużo więcej radości?!!!
Nieskończona ilość uśmiechu? Tak!!!
To wszystko już jest!!!
Zgodnie z założonym planem działań w ramach upowszechniania projektu „Ucz się i podaj dalej”, 29 marca odbyło się spotkanie Klubu Rodzica. Uczestnikami wydarzenia byli rodzice ze swoimi pociechami oraz nauczyciele, którzy podzielili się swoją wiedzą, zdobytą podczas szkoleń wyjazdowych. Tematyka spotkania dotyczyła szerokiego pojęcia emocji, oraz sposobów radzenia sobie z nimi.
Nie był to jednak monotonny wykład, ale konstruktywny dialog z rodzicami i wspólne zabawy i ćwiczenia. Nauczyciele opowiedzieli o zagrożeniach, które mogą pojawiać się w najmniej oczekiwanych momentach i najmniej spodziewanych miejscach.
Dzieciom podpowiedzieli, jak postępować i do kogo zwracać się w sytuacjach zagrożenia, chwilach smutku i osamotnienia.
Rodzicom pokazali jak rozmawiać z dzieckiem, by obdarzało ich pełnym zaufaniem i nie bało się wyjawić nawet tych „najgorszych spraw”.
Zwrócili uwagę na czas spędzany z dziećmi i zaoferowali propozycje zabaw, nie tylko umilających czas, ale także rozwijających umysł.
Na koniec, zgodnie z dewizą „szczęśliwy nauczyciel to zadowolony uczeń…”, a tym samym „szczęśliwy rodzic, to szczęśliwe dziecko” – dla ukojenia ciała i uspokojenia myśli – wszyscy spróbowali swoich sił w ćwiczeniach jogi.. Działo się …działo.

Wieczorek Kulturowy 25 listopada 2022 r

25 listopada w godzinach popołudniowych,  nieco senne  korytarze obudziły gorące i słoneczne nuty muzyki  bałkańskiej oraz rytmy Flamenco, przeplatane elegancją francuskich melodii.

IMG-20221125-WA0011

W tym klimacie południa i radości odbył się „Wieczorek Kulturowy”, czyli spotkanie tradycji i obyczajów krajów partnerskich: Chorwacji, Francji oraz Hiszpanii z chłonną wiedzy grupą uczniów naszej szkoły oraz nieco starszą, ale nie mniej zaciekawioną generacją Rodziców.

IMG-20221125-WA0022

Czytaj więcej: Wieczorek Kulturowy  25 listopada 2022 r

ERASMUS - Akredytacja

W kwietniu 2021 roku z wielką radością przyjęliśmy informację o otrzymaniu przez naszą szkołę Akredytacji Programu Erasmus+ na lata 2021-2027. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach w programu Erasmus. Tym razem zaplanowaliśmy działania w zakresie szkolenia nauczycieli. Jesteśmy przekonani, że zmotywowana i wyszkolona kadra będzie w jeszcze atrakcyjniejszy sposób przekazywać wiedzę i umiejętności uczniom. Podczas mobilności szkoleniowych nauczyciele poznają nowe metody i formy pracy, które wdrożą do swojej codzienychnej pracy z dziećmi. Planujemy także bliższe poznanie kultury krajów, w których odbywać się będą szkolenia.

Program Erasmus+ daje ogromne możliwości rozwoju zarówno nauczycielom jak i młodzieży. Wierzymy, że nasz przykład zaciekawi uczniów, otworzy ich na świat, a może w przyszłości zainspiruje do udziału w programach Erasmus skierowanych do uczniów.

Harmonogram działań został zapisany w formie Planu Erasmusa.

Erasmus - plan pracy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21
im. H. Sienkiewicza w Gliwicach

Wiosna, wiosna!!! Ach to Ty!!!

erasmus lPrzyroda wokół zielenieje i zaczyna mienić się wieloma kolorami skąpanymi w promieniach słońca, a……. Akredytacja Programu Erasmus+ nabiera tempa i rozwija skrzydła - niemal w dosłownym tych słów znaczeniu.


erasmus loJuż bowiem za niespełna dwa miesiące nauczyciele naszej szkoły uniosą się w powietrze na skrzydłach samolotu i odbędą szkolenie w pięknych zakątkach hiszpańskiej wyspy. Temat kursu związany jest z podstawami zachowania prospołecznego , które zapobiegać mają działaniom antyspołecznym i konfliktom. Tematyka jak najbardziej wpasowuje się w treści podstawy programowej każdego z etapów nauczania. Nieuniknione jest też stwierdzenie, iż trafia w sedno problemów wychowawczych dnia codziennego, dotykających uczniów w różnym wieku – od tych młodszych począwszy, na tych nastoletnich skończywszy.. Może i rąbek tajemnych działań można przenieść będzie w świat dorosłych ? Przecież tu też zdarzają się konflikty….. Dodatkowo szkolenie wydaje się być trafionym w punkt dzisiejszej rzeczywistości - czasach konfliktu i niepokoju.
Po powrocie pedagodzy podzielą się zdobytą wiedzą z innymi nauczycielami i wspólnie spróbują wprowadzić nowatorskie i skuteczne ( mamy nadzieję ) metody działań.
Jaką tajemną wiedzę posiądą? Czego się dowiedzą i co zobaczą? Dziś tego nie wie nikt…
Czego oczekujemy ? Tego, że po prostu będzie jeszcze lepiej.

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626