A- A A+

III Miejski Konkurs Recytatorski „Ojczyzno moja” rozstrzygnięty

Drodzy Uczestnicy!
Tegoroczna edycja "Ojczyzno moja" była wyjątkowa. Wydawałoby się, że recytacja i czytanie to jedno i to samo. A jednak, nie widziałyśmy tym razem Waszych twarzy i tylko dzięki Waszym głosom mogłyśmy - jako jury - Was poznać. Głos okazał się kluczowy, ponieważ tylko na nim oparliście swoje interpretacje wybranych fragmentów. Największym zaskoczeniem okazał się dla nas fakt, jak głośne czytanie odkryło przede wszystkim Wasze osobowości, a energia, którą wnieśliście swoim głosem, nadała zupełnie nową jakość samemu ,,Panu Tadeuszowi” (pomyśleć by można, że o narodowej epopei wiedzieliśmy już wszystko). To było dla nas niezwykłe doświadczenie poznać Was właśnie poprzez głos - bez całej otoczki recytowania na scenie. Dostrzegłyśmy ogromny potencjał w Waszych głosach, pielęgnujcie je i rozwijajcie. Rozwijajcie w sobie dalej kulturę czytania! Konkurs "Ojczyzno moja" w tym roku wyraźnie pokazał, jak niewiele trzeba, żeby odkryć, jak bogaty może być tekst, nawet ten sprzed dwustu lat. To bogactwo odkryły i niech odkrywają dalej - Wasze głosy.
Jury w składzie:
Sylwia Rudowicz
Aleksandra Maj
Krystyna Szymura

Wyniki konkursu:
I miejsce – Jan Stawiarski Maj – Szkoła Podstawowa nr 6
II miejsce – Zofia Danikiewicz – Szkoła Podstawowa nr 23
III miejsce - Hanna Iwko – Szkoła Podstawowa nr 18
Wyróżnienia:
Natalia Laska – Szkoła Podstawowa nr 3
Julian Walczak – Szkoła Podstawowa nr 10
Karolina Winczura – Szkoła Podstawowa nr 9
Alicja Schoepe – Szkoła Podstawowa nr 39
Oliwia Lewandowicz – Szkoła Podstawowa nr 11
Pola Zarudzka – Szkoła Podstawowa nr 6

Tegoroczny konkurs oceniało jury w składzie:
Sylwia Rudowicz – Kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach
Aleksandra Maj – aktorka Teatru Miejskiego w Gliwicach
Krystyna Szymura – studentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Szanowni Państwo,
Tegoroczny konkurs został rozstrzygnięty. Do konkursu zgłosiło się 40 uczniów z 17 szkół. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział. Dyplomy i nagrody będą do odebrania w skrytkach UM od 1 czerwca.
Mamy nadzieję, że kolejna edycja konkursu odbędzie się tradycyjnie na scenie.
Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.
Organizatorki
Bożena Piejko
Irena Szymura

Recytacja - I miejsce

Recytacja - II miejsce

Recytacja - III miejsce

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626