GGMT ZWIASTUNY 2024

5ggmt

Gliwicka Gala Młodych Talentów ZWIASTUNY organizowana jest od 2006 roku przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach oraz Miasto Gliwice.
Uczestnikami są uczniowie gliwickich placówek edukacyjnych, którzy odnieśli sukces w konkursach artystycznych co najmniej na poziomie wojewódzkim. Gala jest okazją do zaprezentowania talentu na scenie teatru w Gliwicach.
Tegoroczna edycja liczyła 148 uczestników. Wręczono 101 statuetek uczniom z 27 szkół i placówek oświatowych, uhonorowano 52 nauczycieli.
Uczniowie demonstrowali umiejętności w różnych kategoriach. Byli to młodzi literaci, soliści, recytatorzy, aktorzy, tancerze, dziennikarze, plastycy i gimnastycy.
Podczas uroczystości prezentowano obrazy, szkice, grafikę, ceramikę, fotografię wykonaną przez uczestników gali. Wirtualna wystawa potwierdziła bogactwo i różnorodności zainteresowań młodych twórców.
Niezwykłość, barwność występów łączyła myśl przewodnia:
„Ponad wszystkie wasze uroki, Ty! Poezjo, i ty Wymowo,
Jeden – wiecznie będzie wysoki:
Odpowiednie dać rzeczy – słowo!”
Cyprian Kamil Norwid

ZD 20240515-DSC 1041 0