A- A A+

VIII Sośnicki Festyn Oświatowy

baner

13 maja 2023 r. na terenie naszej szkoły odbył się VIII Sośnicki Festyn Oświatowy pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna.
O godzinie 13.00 wyruszyła kolorowa parada przedstawicieli placówek oświatowych oraz wszystkich chętnych mieszkańców naszej dzielnicy. Pochód pod przywództwem Górniczej Orkiestry Dętej KWK „Sośnica” oraz czujną opieką Policjantów V Komisariatu Policji przemaszerował ulicami Sośnicy. Było orkiestrowo, kolorowo, głośno i wesoło!!!

Maszerujących powitał kolorowy szpaler uczniów naszej szkoły i gromkie oklaski, a zaraz potem odbył się pokaz musztry w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych. Żołnierski szyk po chwili przełamały zwiewne i zwinne Mażoretki Gliwice. Pokazy były wstępem do uroczystego otwarcia wydarzenia przez Dyrektor Szkoły – Annę Krasowską.
……No ...a potem …to już się tylko działo…
Na scenie pojawiły się ponownie Mażoretki zaskakując widownię gracją i precyzją. Nie mniejszą elegancję i niezwykłą gibkość ciał pokazały dziewczęta ze Studia Gwiazd w Gliwicach. Perfekcyjnie synchroniczne ruchy i rytmy taneczne okraszone wdziękiem i uśmiechem zaprezentowały dziewczęta ze Studia Tańca i Ruchu Azyl. W świat wigoru, tempa i muzyki irlandzkiej wprowadził nas bajecznie zjawiskowy zespół Salake. W międzyczasie urocza i żywiołowa Natalia porywała z ławek widownię animacjami ruchowymi.
Obok tanecznych występów miejsce miały pokazy sportowe. Tu niebywałe umiejętności wykazali mniejsi i więksi sportsmeni i sportsmenki z Klubu Sportowego Rywal oraz Klubu Sportowego Aikido Yoshinkan - Shun Puu Kan Dojo . To nie był tylko sport i rywalizacja…To była po prostu sztuka!!!
Na scenie zobaczyć można było także popisy wokalne i taneczne uczniów szkół Sośnickich. Zatańczyły energiczne Świetliki SP 21, Kolorowy Duet ZSET, zniewalające przedszkolaki Gwiazdki i Słoneczka ZPM nr 1. Zaśpiewała solistka Dorota, niebywale zdolny chór szkolny SP 21 oraz rodzimy zespół Sośniczanie ZSO nr 14.
Na boisku szkolnym zobaczyliśmy szkolenie psów policyjnych pod nadzorem kapelana policji ks. Joachima. Psie tematy towarzyszyły nam także podczas spotkania z behawiorystkami „Psie warsztaty”.
Wnętrze szkoły zapraszało nas na zabiegi kosmetyczne – badanie skóry oraz pielęgnację dłoni, w towarzystwie przedstawicielek CKZiU jak również specjalistyczny manicure wykonywany przez profesjonalistki Salonu Crystal Beauty. Do tego dla ciała i ducha odbywały się zajęcia fitness przy muzyce i yoga dla każdego odważnego. Do zwiedzania i ukojenia zmysłów zachęcał kącik terapeutyczny.
Bogata oferta warsztatów i konkursów intelektualnych, artystycznych, manualnych przygotowanych przez goszczące instytucje Radę Dzielnicy, Ośrodek Pomocy Społecznej, PKP Intercity, Europejskie Centrum Edukacyjne, Centrum 3.0. Bibliotekę Miejską, Szkołę języków Obcych Language Factory, Akademię Rozwoju Julma zaspokoiła chyba nawet najbardziej grymaśnego gościa. Jeśli nie, mógł uczestniczyć w zmaganiach symultany szachowej klubu Szach – Mat Gliwice.
Moc sportowych emocji dostarczyły rozgrywki między placówkami edukacyjnymi w piłce siatkowej oraz piłce nożnej. Mistrzostwo siatkarskie zdobył ZPM nr 1, a w piłce nożnej niepokonanym okazał się ZSET. Wisienką na torcie były nożne rozgrywki między drużyną Rady Dzielnicy, a żeńską drużyną SP 21.
Na stoiskach szkolnych zobaczyliśmy rękodzieła plastyczne i gastronomiczne. Odważni mogli pomalować twarze i wykreować nową fryzurę.
Niemalże poligonowe malunki twarzy oraz pokaz sprzętu wojskowego oferowało stoisko promocyjne 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Jeśli ktoś odczuwał niedosyt atrakcji, dreszczyk rywalizacji możliwy był dzięki skierowanym do publiczności konkursom sprawnościowym, wokalnym, intelektualnym pod jednym wspólnym tytułem - „Wygrywać każdy może, a uśmiech w tym pomoże!!!!!”
Każdy łasuch znalazł tu coś dla siebie. Kawiarenka z bogatą ofertą ciast i ciasteczek konkurowała ze stoiskiem garmażeryjno - grillowym, gdzie pajda ze smalcem i ogórem, bigosik, kiełbaski i szaszłyki oraz ukraińskie smakołyki nęciły zapachami. Popcorn i wata cukrowa dopełniały gastronomicznych cudowności.
Do tego wszystkiego - rozmaite zjeżdżalnie dla tych maluczkich i nieco większych, foto budka oraz kramik balonikowy sprawiły, że było to niezwykle radosne i rodzinne wydarzenie, którego celem było zintegrowanie społeczności oświatowej ze środowiskiem lokalnym, a przez to zacieśnienie współpracy i promocja gliwickiej edukacji.

Ogromne podziękowania składamy instytucjom, które pomogły nam w przygotowaniu i realizacji VIII Sośnickiego Festynu Oświatowego. Dzięki nim mogliśmy zrealizować nasze zamierzenia.

PARTNERZY - PRZYJACIELE SZKOŁY ORAZ SPONSORZY WYDARZENIA:

 • RADA DZIELNICY SOŚNICA
 • OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GLIWICACH
 • ECE – EUROPEJSKIE CENTRUM EDUKACJI
 • AKADEMIA ROZWOJU JULMA Z BYTOMIA
 • BISTRO SZOLA
 • CENTRUM 3.0 – GLIWICKI OŚRODEK DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH
 • FIRMA USŁUGOWO HANDLOWA STAMAX
 • GEOMETRIA KÓŁ I ZBIEŻNOŚĆ KÓŁ – CAR – TEST ZABRZE
 • JAGUAR SZKÓŁKA PŁYWACKA
 • KLUB SPORTOWY AIKIDO YOSHINKAN
 • KLUB SPORTOWY RYWAL
 • LAMBERTZ POLONIA
 • MASTER PIES - BĄDŹ MISTRZEM DLA SWOJEGO PSA - SZKOLENIE PSÓW SOSNOWIEC.
 • MAŻORETKI GLIWICE
 • MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GLIWICACH
 • MIEJSKIE SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT W TYCHACH
 • NOWY BABSKI SKLEP
 • OPTYKA FIJOŁEK
 • PIZZERIA AVOCADO
 • PIZZERIA LA CASA NOSTRA
 • PKP INTERCITY
 • POLICJA
 • PSIE SPRAWY - Z MIŁOŚCI DO PSÓW - CENTRUM SZKOLENIA PSÓW TYCHY.
 • PUB MUZYCZNA PRZYSTAŃ
 • SALON KOSMETYCZNY CRYSTAL BEAUTY GLIWICE
 • SKLEP MEDYCZNY CENTERMED
 • SKLEP SPOŻYWCZY MAJA
 • SKLEP WITAMINKA
 • STOWARZYSZENIE AKADEMIA TAŃCA SALAKE
 • STRAŻ POŻARNA
 • STUDIO GWIAZD GLIWICE
 • STUDIO TAŃCA I RUCHU AZYL
 • SZACH – MAT GLIWICE
 • SZKOŁA JĘZYKOWA THE LANGUAGE FACTORY GLIWICE
 • SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH LEVEL – GLIWICE
 • WARSZTAT SAMOCHODOWY BARTMOTO ZABRZE
 • WOJSKO POLSKIE – 13 ŚBOT KATOWICE

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626