ART - MATH

mBank logo fundacja RGBOd września do grudnia 2023r. rozpoczęła się realizacja projektu matematycznego ART - MATH, który został dofinansowany przez Fundacja mBanku w ramach programu mPotęga. Projekt ten skierowany jest do uczniów i rodziców klas IV, V i VI.
Celem projektu jest zachęcenie dzieci do planowania, poszukiwania i analizowania działań. Chcemy rozbudzić wyobraźnię przestrzenną uczniów i abstrakcyjne myślenie. Działanie jest realizowane wspólnie przez dzieci, rodziców i nauczycieli.
W ramach projektu uczniowie będą brać udział w warsztatach haftu matematycznego, arytmetyki mentalnej- warsztaty szybkiego liczenia oraz w Piżama Noc, podczas której dzieci i rodzice będą tworzyć makiety nowoczesnych zielonych osiedli oraz przystąpią do konkursu Tangram na czas.