A- A A+

Chlebowa Chata - Brenna

24 października klasy: 3b, 2a oraz 2c wzięły udział w wycieczce do Chlebowej Chaty w górskiej miejscowości Brenna. Pobyt w tym niezwykłym miejscu pozwolił przenieść się do czasów naszych pradziadków. Pozwolił młodym turystom poznać życie dawnej, polskiej wsi. Uczniowie zwiedzali i podziwiali drewnianą chatę, w której zgromadzono różne sprzęty niezbędne do życia w gospodarstwie. W stodole, znajdującej się tuż obok chaty zobaczyli dawne maszyny rolnicze oraz spróbowali młócić zboże za pomocą drewnianego cepa. Z uwagą słuchali opowieści o życiu pszczół, o drodze ziarenka do bochenka oraz procesie wyrabiania masła i sera. Całość imprezy w Chlebowej Chacie zakończyli degustacją własnoręcznie zrobionych podpłomyków ze smalcem, masłem, miodem i kawą zbożową – wszystko domowej roboty. Następnie uczniowie kupili pamiątki dla siebie i bliskich, bawili się na świeżym powietrzu przy ognisku, jedli kiełbaski.
Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń i uśmiechu powrócili do swoich domów.

 

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626