Projekt edukacyjny Czytam z klasą „Lekturki spod chmurki”

Kolejny już rok uczestniczymy w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".
Do projektu zgłosiły się klasy 2a, 3b i 3c.
Tegoroczna V edycja będzie realizowana pod kryptonimem: NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI ❤
Poprzez czytanie i podejmowanie kreatywnych działań związanych z czytanym tekstem, zadaniem dzieci będzie zrealizowanie TRZECH PROJEKTÓW DOBROCZYNNYCH:
- dla innych osób;
- dla zwierząt;
- dla roślin.

Będzie tu trochę o:
✔ ludziach;
✔ emocjach;
✔ przyrodzie;
✔ potrzebach...
⛅ Po przeczytaniu książek dzieci będą zastanawiały się, jakie wartości przekazał i co dobrego dał innym (ludziom, zwierzętom, roślinom) bohater lektury.
Cała tematyka pięknie wpłata się w podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024.