A- A A+

Szczepienia uczniów

Szanowni Państwo,
od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek - informacje MEiN do pobrania

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego - do pobrania

szczepieniauczniowwwieku1 szczepieniauczniowwwieku

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626