A- A A+

Muzeum Chleba w Radzionkowie

03 listopada 2023r. uczniowie klasy 3a i 3c wybrali się na wycieczkę, aby poznać cząstkę naszej historii. Pierwszym miejscem, które odwiedziły dzieci było Muzeum Chleba w Radzionkowie. Muzeum to powstało z szacunku dla historii i z potrzeby serca jego założyciela nieżyjącego już pana Piotra Mankiewicza. Zgromadzone tu eksponaty, zbierane przez niego przez wiele lat, pokazują wszystko co służyło wytwarzaniu chleba i wszystko co o szacunku dla chleba zaświadcza.

Drugim miejscem, które odwiedziły dzieci było Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. CMP jest największą tego typu placówką w Polsce i jednym z największych w Europie. Muzealne zbiory liczą ponad 4 tysiące eksponatów. Było co podziwiać. W trakcie tej wizyty uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem Mobilnego Symulatora Zagrożeń Pożarowych Domu Jednorodzinnego „Bezpieczny dom", w czasie których dowiedzieli się m.in. jak postępować w razie pożaru, jak alarmować straż pożarną oraz jak przeprowadzić bezpieczną ewakuację.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

 

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626