A- A A+

Walentynki

14 lutego to wyjątkowy dzień - czas okazywania, wyrażania miłości, sympatii, przyjaźni, jak i życzliwości :) Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Każdy mógł wrzucić swoją walentynkę do specjalnej skrzynki walentynkowej. Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Walentynkowe kartki, serduszka sprawiły wszystkim wiele radości. Walentynki to święto nie tylko dla zakochanych, bądźmy dla siebie mili, życzliwi każdego dnia, nie tylko od święta‼

Zamek w Toszku - Bal Karnawałowy

22 i 24 stycznia 2024 r. uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do Centrum Kultury „Zamek w Toszku", gdzie wzięli udział w zabawie karnawałowej. Na ten radosny dzień uczniowie czekali z niecierpliwością już od wielu dni :) Podczas balu dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach i znakomicie bawiły się przy rytmach różnorodnej muzyki. Wszyscy uczestniczyli w konkursach i zabawach integracyjnych, a także w warsztatach plastycznych, gdzie efektem końcowym były kolorowe maski karnawałowe. Na zakończenie wysłuchali legend związanych z historią zamku. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Była również okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć i zakupu pamiątek. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiechy nie znikały z twarzy, dzieci w doskonałych nastrojach wróciły do swoich domów. Bez wątpienia - bal w toszeckim zamku dostarczył dzieciom wielu wrażeń i radości.

Szkolne Jasełka

Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą się z jasełkami. W tym roku mieliśmy okazję podziwiać grę aktorską uczniów z klasy 2a oraz 2c, którzy dostarczyli wielu wzruszeń oraz emocji zaproszonym gościom: Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom i Uczniom. Występ uatrakcyjnił szkolny chór oraz uczniowie z klasy trzeciej i czwartej.

Muzeum w Gliwicach

Halo, halo... tu klasy pierwsze: a, b i c. Odwiedziliśmy Muzeum w Gliwicach!


W dniu 06.12.2023 kl.1a i 1c przybyła do Willi Caro na zajęcia i warsztaty, by dowiedzieć się o życiu i działalności młodego Mikołaja, a później biskupa - ,, Św. Mikołaj i Jego orszak". Porównaliśmy postać Św. Mikołaja z Mikołajem współczesnym. Wszyscy byliśmy zgodni, aby tradycja mikołajkowa przetrwała jak najdłużej... Oczywiście, i Mikołaj odwiedził nas w Willi Caro. Na zakończenie wizyty wykonaliśmy kartki z Mikołajem i wspólne zdjęcie. Mikołaju, czekamy na Ciebie za rok... Życzymy Ci Spokojnych Świąt! :)


A w dniu 13.12.2023 kl. 1a i kl.1b udała się na zajęcia i warsztaty do Zamku Piastowskiego. Poznaliśmy zwyczaje i obrzędy adwentowe i ,,Bożego Narodzenia na Śląsku''. Dowiedzieliśmy się, na czym polega magia wigilijnego wieczoru i betlejemskiej stajenki. Wykonaliśmy z papieru ,,Szopkę betlejemską". Na zakończenie wizyty, zwiedziliśmy rynek i podziwialiśmy atrakcje przygotowane z okazji świąt. Zapraszamy na fotograficzna migawkę.
Wszystkim życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt! Pozdrawiamy Panie z Muzeum.

Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy

Na kiermasz bożonarodzeniowy czekamy każdego roku wszyscy!
Przygotowania zaczynają się już dużo wcześniej, by w wyznaczonym dniu wszystko było zapięte na ostatni guzik.
Nie inaczej było w tym roku!
Podczas dzisiejszego kiermaszu na stoiskach pojawiły się słodkości: pierniki, serniki, babeczki, galeretki, jabłeczniki, orzechowce. Były też "konkrety": bigos, pierogi, krokiety czy pajda chleba ze smalcem.
Nie brakowało przepięknych ozdób wykonanych przez dzieci i ich rodziców. Można było kupić kartki świąteczne, stroiki, świeczniki, bombki.
Nastroje dopisywały, klimat świąteczny unosił się w powietrzu. Był czas na rozmowy, na wspólne śpiewanie kolęd, oglądanie występów młodych artystów.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom oraz innym osobom za dokonywane zakupy, a przede wszystkim DZIĘKUJEMY tym, którzy włożyli mnóstwo wysiłku i serca w wykonanie przepięknych ozdób, dzięki którym mogliśmy poczuć magię nadchodzących świąt.

Przygotowania do Kiermaszu

Uczennice i uczniowie klasy 1b wraz z nauczycielami i rodzicami wykonali stroiki na Kiermasz Świateczny. Wspólna praca dostarczyła nam wiele radości. Dziękujemy mamom za poświęcony czas i zaangażowanie. Zapraszamy na nasze stoisko.

"Szkoła do hymnu"

11 listopada, w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu", cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy symbolicznie o godzinie 11:11. Nasi młodsi uczniowie z zaangażowaniem, powagą i szacunkiem do Państwa Polskiego wzięli udział w tymże wydarzeniu wiedząc, że Patriotyzm to niezbywalne prawo każdego Polaka, dlatego też już od najmłodszych lat miłość do Ojczyzny należy pielęgnować na przykład w formie wspólnego śpiewu hymnu narodowego, który daje nam wszystkim poczucie wspólnoty.

 

Mikołajki

Jak co roku tak i w tym dzieci w naszej szkole odwiedził św. Mikołaj. Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości sprawiła ta wizyta najmłodszym. Nie ma chyba bowiem większej radości niż mikołajkowy prezent wręczony właśnie przez sympatycznego jegomościa z białą brodą. Rada Rodziców postarała się o drobne upominki dla każdego ucznia, a nawet grzeczni nauczyciele mogli liczyć na małe co nie co. Dzieci przygotowały się na ten dzień wyśmienicie, byli pięknie poubierani, a niektórzy nawet zrobili piękne rysunki oraz mieli również prezent dla samego Mikołaja. Były przytulasy, wspólne zdjęcia i ogromna radość.

XXVI Igrzyska Placówek Integracyjnych

10 listopada 2023r. klasa 2a uczestniczyła w XXVI Igrzyskach Placówek Integracyjnych. Wydarzenie miało miejsce w ZSP nr 5 przy ulicy Kozielskiej w Gliwicach. W tym roku bohaterem zmagań sportowych był Bob Budowniczy. Konkurencje sportowe rzeczywiście wymagały bajkowej fantazji, inżynierskiej precyzji i budowniczego sprytu J. Nasi drugoklasiści poradzili sobie jednak z nimi z niezwykłą łatwością J. Do tego dołożyli dużą dawkę uśmiechu, energii. Nie tylko Bob Budowniczy może być nich dumy!!! To bajkowo sportowe wyzwanie dało wszystkim uczestnikom wiele radości. Dziękujemy więc za zaproszenie!!!!

Projekt klasy 3a „Miejsca pamięci narodowej w Gliwicach”

W listopadzie uczniowie klasy 3a brali udział w projekcie klasowym „Miejsca pamięci narodowej w Gliwicach". Podzieleni na cztery grupy uczniowie przygotowali i prezentowali wiadomości o tych miejscach, zaplanowali trasę wycieczki, przygotowali mapę, zaprojektowali i wydrukowali znaczek upamiętniający miejsca pamięci narodowej, a także układali i rozwiązywali zadania matematyczne związane z przygotowaną mapą. Finałem projektu była wycieczka do Gliwic i spacer z mapą w ręku. Oczywiście wszystkie odwiedzone miejsca zostały sfotografowane przez uczniów ich własnymi aparatami oraz sprzętem z Laboratorium Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu uczniowie szybciej pracują, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów. Tego dnia uczniowie naszej szkoły przynieśli ze sobą mnóstwo zdrowego pieczywa, wędlin, warzyw oraz dodatków i samodzielnie skomponowali swoje piękne, kolorowe i zdrowe śniadanie.

Spartakiada Trzecioklasistów

W dniu 28 listopada 2023r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w II Gliwickiej Spartakiadzie Trzecioklasistów Szkół Podstawowych. Duch walki, ale także dobra zabawa towarzyszyły dzisiejszym uczestnikom zmagań sportowych. Wszystkie dzieci wykazały się doskonałymi umiejętnościami i sprawnością, dlatego na zakończenie zawodów nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów, nagród oraz rozdano medale!

Muzeum Chleba w Radzionkowie

03 listopada 2023r. uczniowie klasy 3a i 3c wybrali się na wycieczkę, aby poznać cząstkę naszej historii. Pierwszym miejscem, które odwiedziły dzieci było Muzeum Chleba w Radzionkowie. Muzeum to powstało z szacunku dla historii i z potrzeby serca jego założyciela nieżyjącego już pana Piotra Mankiewicza. Zgromadzone tu eksponaty, zbierane przez niego przez wiele lat, pokazują wszystko co służyło wytwarzaniu chleba i wszystko co o szacunku dla chleba zaświadcza.

Drugim miejscem, które odwiedziły dzieci było Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. CMP jest największą tego typu placówką w Polsce i jednym z największych w Europie. Muzealne zbiory liczą ponad 4 tysiące eksponatów. Było co podziwiać. W trakcie tej wizyty uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem Mobilnego Symulatora Zagrożeń Pożarowych Domu Jednorodzinnego „Bezpieczny dom", w czasie których dowiedzieli się m.in. jak postępować w razie pożaru, jak alarmować straż pożarną oraz jak przeprowadzić bezpieczną ewakuację.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia - w tym roku przypadło na sobotę, czyli w dzień wolny od nauki szkolnej. Żeby dzień nas nie ominął to postanowiliśmy go trochę przyspieszyć, dlatego też uczniowie edukacji wczesnoszkolnej świętowali już w piątek 24 listopada. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem - Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, brązowe i szare, a każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Kochamy nasze misie, dają nam wiele radości.

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626