A- A A+

Czytam z klasą

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. czytamy
W projekcie biorą udział klasy: 2b, 2c i 3a.
Tegoroczna edycja przebiega pod kryptonimem „ Podróżowanie przez czytanie” i jest zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.
Cele projektu to: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, rozwijanie logicznego myślenia, twórczego działania, integracja zespołu klasowego.
Podczas realizacji różnych zadań wybranych przez nauczycieli zawartych w trzech modułach, dzieciom towarzyszy chmurka Tosia. Wraz z nią podróżujemy po świecie lektur, pokazując, że czytanie NIE JEST NUDNE, tym samym wskazując interesujący sposób omawiania książek.

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626