A- A A+

Walentynki

14 lutego to wyjątkowy dzień - czas okazywania, wyrażania miłości, sympatii, przyjaźni, jak i życzliwości

Szkolne Jasełka

Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą się z jasełkami. W tym roku mieliśmy okazję podziwiać grę aktorską uczniów z klasy 2a oraz 2c, którzy dostarczyli wielu wzruszeń oraz emocji zaproszonym gościom: Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom i Uczniom. Występ uatrakcyjnił szkolny chór oraz uczniowie z klasy trzeciej i czwartej.

Muzeum w Gliwicach

Halo, halo... tu klasy pierwsze: a, b i c. Odwiedziliśmy Muzeum w Gliwicach!


W dniu 06.12.2023 kl.1a i 1c przybyła do Willi Caro na zajęcia i warsztaty, by dowiedzieć się o życiu i działalności młodego Mikołaja, a później biskupa - ,, Św. Mikołaj i Jego orszak". Porównaliśmy postać Św. Mikołaja z Mikołajem współczesnym. Wszyscy byliśmy zgodni, aby tradycja mikołajkowa przetrwała jak najdłużej... Oczywiście, i Mikołaj odwiedził nas w Willi Caro. Na zakończenie wizyty wykonaliśmy kartki z Mikołajem i wspólne zdjęcie. Mikołaju, czekamy na Ciebie za rok... Życzymy Ci Spokojnych Świąt! :)


A w dniu 13.12.2023 kl. 1a i kl.1b udała się na zajęcia i warsztaty do Zamku Piastowskiego. Poznaliśmy zwyczaje i obrzędy adwentowe i ,,Bożego Narodzenia na Śląsku''. Dowiedzieliśmy się, na czym polega magia wigilijnego wieczoru i betlejemskiej stajenki. Wykonaliśmy z papieru ,,Szopkę betlejemską". Na zakończenie wizyty, zwiedziliśmy rynek i podziwialiśmy atrakcje przygotowane z okazji świąt. Zapraszamy na fotograficzna migawkę.
Wszystkim życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt! Pozdrawiamy Panie z Muzeum.

Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy

Na kiermasz bożonarodzeniowy czekamy każdego roku wszyscy!
Przygotowania zaczynają się już dużo wcześniej, by w wyznaczonym dniu wszystko było zapięte na ostatni guzik.
Nie inaczej było w tym roku!
Podczas dzisiejszego kiermaszu na stoiskach pojawiły się słodkości: pierniki, serniki, babeczki, galeretki, jabłeczniki, orzechowce. Były też "konkrety": bigos, pierogi, krokiety czy pajda chleba ze smalcem.
Nie brakowało przepięknych ozdób wykonanych przez dzieci i ich rodziców. Można było kupić kartki świąteczne, stroiki, świeczniki, bombki.
Nastroje dopisywały, klimat świąteczny unosił się w powietrzu. Był czas na rozmowy, na wspólne śpiewanie kolęd, oglądanie występów młodych artystów.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom oraz innym osobom za dokonywane zakupy, a przede wszystkim DZIĘKUJEMY tym, którzy włożyli mnóstwo wysiłku i serca w wykonanie przepięknych ozdób, dzięki którym mogliśmy poczuć magię nadchodzących świąt.

Przygotowania do Kiermaszu

Uczennice i uczniowie klasy 1b wraz z nauczycielami i rodzicami wykonali stroiki na Kiermasz Świateczny. Wspólna praca dostarczyła nam wiele radości. Dziękujemy mamom za poświęcony czas i zaangażowanie. Zapraszamy na nasze stoisko.

Mikołajki

Jak co roku tak i w tym dzieci w naszej szkole odwiedził św. Mikołaj. Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości sprawiła ta wizyta najmłodszym. Nie ma chyba bowiem większej radości niż mikołajkowy prezent wręczony właśnie przez sympatycznego jegomościa z białą brodą. Rada Rodziców postarała się o drobne upominki dla każdego ucznia, a nawet grzeczni nauczyciele mogli liczyć na małe co nie co. Dzieci przygotowały się na ten dzień wyśmienicie, byli pięknie poubierani, a niektórzy nawet zrobili piękne rysunki oraz mieli również prezent dla samego Mikołaja. Były przytulasy, wspólne zdjęcia i ogromna radość.

Projekt klasy 3a „Miejsca pamięci narodowej w Gliwicach”

W listopadzie uczniowie klasy 3a brali udział w projekcie klasowym „Miejsca pamięci narodowej w Gliwicach". Podzieleni na cztery grupy uczniowie przygotowali i prezentowali wiadomości o tych miejscach, zaplanowali trasę wycieczki, przygotowali mapę, zaprojektowali i wydrukowali znaczek upamiętniający miejsca pamięci narodowej, a także układali i rozwiązywali zadania matematyczne związane z przygotowaną mapą. Finałem projektu była wycieczka do Gliwic i spacer z mapą w ręku. Oczywiście wszystkie odwiedzone miejsca zostały sfotografowane przez uczniów ich własnymi aparatami oraz sprzętem z Laboratorium Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Spartakiada Trzecioklasistów

W dniu 28 listopada 2023r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w II Gliwickiej Spartakiadzie Trzecioklasistów Szkół Podstawowych. Duch walki, ale także dobra zabawa towarzyszyły dzisiejszym uczestnikom zmagań sportowych. Wszystkie dzieci wykazały się doskonałymi umiejętnościami i sprawnością, dlatego na zakończenie zawodów nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów, nagród oraz rozdano medale!

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia - w tym roku przypadło na sobotę, czyli w dzień wolny od nauki szkolnej. Żeby dzień nas nie ominął to postanowiliśmy go trochę przyspieszyć, dlatego też uczniowie edukacji wczesnoszkolnej świętowali już w piątek 24 listopada. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem - Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, brązowe i szare, a każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Kochamy nasze misie, dają nam wiele radości.

"Szkoła do hymnu"

11 listopada, w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu", cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy symbolicznie o godzinie 11:11. Nasi młodsi uczniowie z zaangażowaniem, powagą i szacunkiem do Państwa Polskiego wzięli udział w tymże wydarzeniu wiedząc, że Patriotyzm to niezbywalne prawo każdego Polaka, dlatego też już od najmłodszych lat miłość do Ojczyzny należy pielęgnować na przykład w formie wspólnego śpiewu hymnu narodowego, który daje nam wszystkim poczucie wspólnoty.

 

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626