A- A A+

Projekt edukacyjny "Mali ekonomiści. Po co wymyślono pieniądze?"

Projekt „Mali ekonomiści. Po co wymyślono pieniądze?".
Jak pomóc uczniom stać się świadomymi konsumentami? Nic prostszego, dołączając do projektu, dzięki któremu rozwiną swoją przedsiębiorczość. Z inicjatywy wychowawcy kl.3a uczniowie wezmą udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Na zajęciach uczniowie poznają historię pieniądza oraz różnych sposobów płacenia, od wymiany towarów aż po współczesną formę płatności online. Zbadają monety i banknoty, aby przekonać się, jak zostały wykonane i zabezpieczone. Dzięki zabawom i obliczeniom pieniężnym zrozumieją na czym polega oszczędzanie oraz jak planować wydatki.
Odegrają scenę zakupów oraz zagrają w grę edukacyjną dotyczącą podatków, by lepiej zrozumieć ich działanie. Będą analizować oznaczenia na produktach, a także porozmawiają o wpływie reklamy na kupujących. Projekt będzie realizowany od września 2023r. do czerwca 2024r.

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626