A- A A+

Konferencja "Erasmus+Gliwice=przyszłość"

W dniu 06.06.2019 w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II w Gliwicach odbyła się konferencja "Erasmus+Gliwice=Przyszłość". Organizatorami konferencji były dwie szkoły, które w tym roku kończą realizację projektu europejskiego w ramach programu Erasmus + : SP 21 oraz SP41. Uczestnicy otrzymali materiały promocyjne przygotowane przez szkoły, podsumowujące ich działania.
Podczas spotkania goście dowiedzieli się w jaki sposób szkoły napisały wnioski projektowe, a także jakie działania przez dwa lata pracy zrealizowały w swoich placówkach.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 21, którą reprezentowali pan Przemysław Hojowski i pani Agata Karbownik - realizowała działania w ramach wymiany partnerstwa szkół. Podczas konferencji uczestnicy projektu - uczniowie klasy 8 - mieli możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami z obecnymi gośćmi.
Szkoła Podstawowa nr 41 realizowała projekt dotyczący mobilności kadry edukacyjnej, dzięki któremu 19 nauczycieli z tej szkoły wzięło udział w różnego rodzaju szkoleniach w Europie. Panie Beata Haładus oraz Dorota Prażuch przybliżyły uczestników w jakiś sposób zdobyta przez nauczycieli wiedza przełożyła się na ich pracę z uczniami na terenie szkoły.
W czasie przerwy nauczyciele wymieniali się uwagami i komentarzami dotyczącymi działań w programach europejskich. Goście mieli także możliwość skosztowania tortu z logo Erasmus +, zamówionego specjalnie z okazji konferencji.
Całość konferencji została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +.

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626