A- A A+

„Miejsca pamięci narodowej w Gliwicach”

W listopadzie uczniowie klasy 3a brali udział w projekcie klasowym „Miejsca pamięci narodowej w Gliwicach". Podzieleni na cztery grupy uczniowie przygotowali i prezentowali wiadomości o tych miejscach, zaplanowali trasę wycieczki, przygotowali mapę, zaprojektowali i wydrukowali znaczek upamiętniający miejsca pamięci narodowej, a także układali i rozwiązywali zadania matematyczne związane z przygotowaną mapą. Finałem projektu była wycieczka do Gliwic i spacer z mapą w ręku. Oczywiście wszystkie odwiedzone miejsca zostały sfotografowane przez uczniów ich własnymi aparatami oraz sprzętem z Laboratorium Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Program edukacyjny "Zdrowo i Sportowo"

W roku szkolnym 2023/2024 klasa 1a bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Zdrowo i Sportowo". Celem programu jest zwiększanie świadomości na temat roli i wagi aktywności fizycznej (również odpowiedniego odżywiania i odpoczynku, tzn. właściwej dawki i jakości snu) w prawidłowym rozwoju fizycznym oraz psychicznym dziecka, a także przeciwdziałaniu pandemii chorób cywilizacyjnych (w tym nadwagi i otyłości, cukrzycy typu 2, wad postawy).

Projekt edukacyjny "Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?"

W roku szkolnym 2023/2024 klasa 1a bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Uniwersytet Dzieci - Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?". Uczniowie będą trenować pracę indywidualną i w zespole, rozwiną swoją kreatywność i umiejętność krytycznego myślenia. Zobaczą, że warto nie tylko pytać, ale też poznawać świat wszystkimi zmysłami.

Projekt edukacyjny "Mali ekonomiści. Po co wymyślono pieniądze?"

Projekt „Mali ekonomiści. Po co wymyślono pieniądze?".
Jak pomóc uczniom stać się świadomymi konsumentami? Nic prostszego, dołączając do projektu, dzięki któremu rozwiną swoją przedsiębiorczość. Z inicjatywy wychowawcy kl.3a uczniowie wezmą udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Na zajęciach uczniowie poznają historię pieniądza oraz różnych sposobów płacenia, od wymiany towarów aż po współczesną formę płatności online. Zbadają monety i banknoty, aby przekonać się, jak zostały wykonane i zabezpieczone. Dzięki zabawom i obliczeniom pieniężnym zrozumieją na czym polega oszczędzanie oraz jak planować wydatki.
Odegrają scenę zakupów oraz zagrają w grę edukacyjną dotyczącą podatków, by lepiej zrozumieć ich działanie. Będą analizować oznaczenia na produktach, a także porozmawiają o wpływie reklamy na kupujących. Projekt będzie realizowany od września 2023r. do czerwca 2024r.

Projekt edukacyjny "Gdzie kryje się matematyka?"

W roku szkolnym klasa 2c bierze udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Uniwersytet dzieci - Gdzie kryje się matematyka?". Celem projektu jest poszerzanie wiedzy matematycznej o różnym stopniu trudności poprzez wdrażanie innowacyjnych metod nauczania matematyki w praktycznym jej zastosowaniu.

Projekt edukacyjny "Klasa w terenie"

W roku szkolnym 2023/2024 klasy 1b, 1c, 2b i 2c bierą udział w projekcie edukacyjnym "Klasa w terenie".
Głównym celem projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Uczniowie w ramach nauczania zintegrowanego realizując projekt poszerzają wiedzę, kształtują postawę prospołeczną i proekologiczną jak również rozwijają umiejętność współpracy i zdrowego współzawodnictwa.

Projekt edukacyjny Czytam z klasą „Lekturki spod chmurki”

Kolejny już rok uczestniczymy w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".
Do projektu zgłosiły się klasy 2a, 3b i 3c.
Tegoroczna V edycja będzie realizowana pod kryptonimem: NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI ❤
Poprzez czytanie i podejmowanie kreatywnych działań związanych z czytanym tekstem, zadaniem dzieci będzie zrealizowanie TRZECH PROJEKTÓW DOBROCZYNNYCH:
- dla innych osób;
- dla zwierząt;
- dla roślin.

Będzie tu trochę o:
✔ ludziach;
✔ emocjach;
✔ przyrodzie;
✔ potrzebach...
⛅ Po przeczytaniu książek dzieci będą zastanawiały się, jakie wartości przekazał i co dobrego dał innym (ludziom, zwierzętom, roślinom) bohater lektury.
Cała tematyka pięknie wpłata się w podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024.

Projekt edukacyjny "Czy tylko matematyk korzysta z matematyki?"

W roku szkolnym 2023/2024 klasa 2a bierze udział w projekcie: "Czy tylko matematyk korzysta z matematyki?"

Podczas zajęć uczniowie sprawdzą, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Będą trenować projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy odmierzanie składników. Zobaczą również, jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoli im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać.

Szkolna aktywność fizyczna

Ćwiczenia śródlekcyjne - klasy 1-3

Czytam z klasą

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. czytamy
W projekcie biorą udział klasy: 2b, 2c i 3a.
Tegoroczna edycja przebiega pod kryptonimem „ Podróżowanie przez czytanie” i jest zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.
Cele projektu to: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, rozwijanie logicznego myślenia, twórczego działania, integracja zespołu klasowego.
Podczas realizacji różnych zadań wybranych przez nauczycieli zawartych w trzech modułach, dzieciom towarzyszy chmurka Tosia. Wraz z nią podróżujemy po świecie lektur, pokazując, że czytanie NIE JEST NUDNE, tym samym wskazując interesujący sposób omawiania książek.

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626