A- A A+

Policzmy to wspólnie!

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.logo mf
Dzięki Fundacji mBanku, nasza szkoła może realizować projekt matematyczny „Policzmy to wspólnie”, który skierowany jest do uczniów i rodziców klas V i VI.
Celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że wiedza matematyczna przydaje się w bardzo wielu codziennych sytuacjach, również tych związanych z zabawą i przyjemnym spędzaniem czasu. Działanie jest realizowane wspólnie przez dzieci, rodziców i nauczycieli.
W ramach projektu uczniowie korzystają z:

  • MATwarsztatów, podczas których uczą się poprzez działanie. Warsztaty łączą matematykę z innymi dziedzinami wiedzy i kultury,
  • MATquestów – matematyczne zagadki, zadania na każdy poniedziałek,
  • MATgra – terenowa rodzinna gra miejska, która ma na celu praktyczne zastosowanie umiejętności matematycznych oraz wykorzystanie nowych technologii.

plakat-mBnak

Nasi uczniowie biorą udział w projekcie matematycznym „Policzmy to wspólnie!” dofinansowanym przez Fundację mBanku. W ramach projektu młodzież bierze udział w MATwarsztatach, podczas których uczą się poprzez działanie. Warsztaty łączą matematykę z innymi dziedzinami wiedzy i kultury. Tytuł pierwszych zajęć to „Dodaj funkcję robotowi”, oraz „Wchodzimy na wysokie obroty” podczas których uczniowie budowali robota sprzątającego ze specjalistycznych klocków Lego Mindstorms EV3, a następnie musieli zaprogramować go tak, aby był zdolny do rozwiązania postawionego problemu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak zbudowane są roboty i na jakiej zasadzie działają. Poznały pojęcie algorytmu oraz uczyły się podstaw programowania w prostym języku graficzno-tekstowym, rozwijały zdolności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej oraz poznały zasady matematyki, fizyki i mechaniki na prostych przykładach i zastosowanie ich w praktyce przy budowaniu robotów. Zajęcia te prowadzone były przez pracowników Fabryki Naukowców.

 

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626