Rodzinna, terenowa gra matematyczna MATgra

W ramach projektu "Policzmy to wspólnie sfinansowanego przez Fundację mBank uczniowie i rodzice klas V i VI wzięli udział w kolejnej części projektu: rodzinnej, grze terenowej MATgra. Uczestnicy, aby rozwiązać zadania matematyczne musieli odnaleźć stanowiska na terenie dzielnicy Sośnica. Podczas gry konkurencje wymagały wykorzystania nowych technologii, m.in. robota Photona, kodów QR. Zadania polegały na wykorzystaniu matematyki w życiu codziennym i wymagały współpracy rodziców i dzieci. Wszystkie grupy włożyły moc zaangażowania, radości i umiejętności. Poziom był bardzo wyrównany. W związku z tym musiała odbyć się dogrywka. I miejsce zajęła grupa dziewczyn z klasy Vb, II miejsce uczniowie z klasy Vd a III miejsce uczniowie z klasy VI b. wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.