A- A A+

Mała książka – wielki człowiek

mala-ksiazka-wielki-czlowiek-logoInstytut Książki wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował dla tegorocznych pierwszoklasistów niespodziankę. W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie otrzymają bezpłatne materiały wspomagające naukę czytania.

Na Wyprawkę Czytelniczą składają się: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, plakatu z literami do wycinania.

Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podkreśla rolę książki w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i językowym dziecka.

Wyprawki zostaną przekazane młodym czytelnikom po ich powrocie do szkoły.

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na: http://wielki-czlowiek.pl/pierwsze-abecadlo-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka.

Maa ksika-wielki czowiek-m


26 stycznia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w lekcji bibliotecznej dotyczącej szacunku do książek. Na zakończenie czekała na nich niespodzianka przygotowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Dzieci otrzymały Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu "Mała Książka - wielki człowiek" tj. zbiór tekstów literackich "Pierwsze Abecadło", broszurę "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem", plakat z literami do wycinania "Kreatywny alfabet". Ponadto każdy pierwszoklasista dostał zakładkę do książki i Dyplom Małego Czytelnika.

Instytut Książki wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował dla tegorocznych pierwszoklasistów niespodziankę. W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie otrzymają bezpłatne materiały wspomagające naukę czytania.
Na Wyprawkę Czytelniczą składają się: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, plakatu z literami do wycinania.

Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podkreśla rolę książki w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i językowym dziecka.
Wyprawki zostaną przekazane młodym czytelnikom po ich powrocie do szkoły.

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na: http://wielki-czlowiek.pl/pierwsze-abecadlo-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka/.

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626