A- A A+

Zajączek Wielkanocny

Najmilszą i najprzyjemniejszą aktywnością dziecięcą związaną z Wielkanocą jest Zajączek i zbieranie ukrytych jajeczek. Do naszej szkoły przykicał zajączek i zostawił co nieco dla dzieci z klas I-III. Nikt Go niestety nie widział, nie wiadomo kiedy podłożył każdej klasie list, porozkładał po szkolnych korytarzach kolorowe jajeczka i zaadresowane koperty. Jak się później okazało w kopertach były różne zadania do wykonania. Dzieci chętnie zabrały się do pracy, wspólnie udało im się podołać wszystkim zajączkowym wyzwaniom. Z gotowych rozwiązań każda klasa utworzyła kolorowy plakat. A po ciężkiej pracy każdy uczeń otrzymał słodką niespodziankę od Zajączka z Wielkanocnej Łąki. Zapraszamy do fotorelacji – zobaczcie jak się bawiliśmy :) Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu Nas odwiedzisz wspaniały Zajączku! :)

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzisiaj w naszej szkole dla klas 1 - 3 odbywał się również Dzień Bezpiecznego Internetu. Pod opieką wychowawców klasy 2b i 2c przygotowały apel, którego celem było omówienie najważniejszych zasad korzystania z sieci :) Następnie dzieci w grupach przygotowały plakaty dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Projekt edukacyjny "Jestem Dobry, Dobro wraca"

Klasy 1a,1b,1b i 2a, 2b, 2c w marcu przystąpiły do realizacji projektu edukacyjnego "Jestem Dobry, Dobro wraca", którego celem była pozytywna afirmacja. Uczniowie wraz z nauczycielami realizowali zadania projektowe, które obejmowały budowanie relacji, wzmacnianie poczucia własnej wartości i empatii.

Szalony Tydzień "Sportowo odlotowo z szalonymi okularami"

Minął ostatni szkolny przedświąteczny dzień szalonego tygodnia. To były iście szałowe i modowe godziny. W klasach i na korytarzach pojawili się uczniowie i nauczyciele przyodziani w najnowsze i najbardziej wyszukane trendy sportowej stylizacji.
Dominowały dresy w całej palecie barw i gamie wzorów. Nie zabrakło wyszukanych koszulek i spodenek przeróżnej długości.
Co niektórzy nie zapomnieli o dodatkach w postaci piłek, paletek, skakanek, a nawet pucharów:) Wesołego smaku i niebanalnego szyku dodawały nietuzinkowe okulary.
Oj!!! Działo się ..... działo....
Paryskie wybiegi nie mają szans :)

Szalony Tydzień "Dzień na opak"

"Dzień noszenia ubrań na lewą stronę " - takie motto przewodnie przyświecało dzisiaj naszej społeczności szkolnej. Stroje były niecodzienne i zaskakujące. Nie zabrakło ubrań założonych tyłem do przodu lub na lewą stronę. Po szkole wędrowały osoby ubrane w bluzy, spodnie, koszulki z widocznymi szwami i zszyciami. Dobrze, że tylko ubrania i skarpetki wywinęli na drugą stronę a nie obuwie – to byłoby ciekawie! :) Wszystko zależało od ich poczucia humoru i wyobraźni. Dzięki takim dniom widać kreatywność wśród dzieci, chęć do czegoś niestandardowego od czasu do czasu. Wszystkim pomysłowym gratulujemy kreatywności i dobrej zabawy :)

Szalony Tydzień "Wiosenne trendy"

25 marca kolejny dzień "Szalonego Tygodnia" już za nami. Tego dnia zabawa polegała na zaprezentowaniu oryginalnego nakrycia głowy lub ciekawej fryzury oraz założeniu bamboszy. Pomysłowość naszych uczniów przerosła nasze oczekiwania. To co mieli na głowach było fantastyczne i pełne twórczości. Wielu projektantów mody mogłoby sią zainspirować ich twórczością. A kapcie na nogach sprawiły, że wszyscy czuliśmy się jak w domu. Z niecierpliwością oczekujemy jutrzejszego dnia i oczekujemy wspaniałej zabawy. Zapraszamy do fotogalerii.

Światowy Dzień Wody - 2a

22 marca, czyli w Światowy Dzień Wody, naszą szkołę odwiedzili Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach z siedzibą przy ul. Rybnickiej 47. Zagościli u nas w związku z rozstrzygniętym konkursem na imię dla maskotki kropelki, który organizowany był w ramach obchodów Światowego Dnia Wody i był elementem kampanii promocyjnej "Gliwicka z głębin". W przemiłym towarzystwie zabawnej i ślicznej Głębinki uczniowie spędzili czas na rozmowie o oszczędnym gospodarowaniu wodą oraz otrzymali upominki za udział w konkursie i kreatywne pomysły.

Szalony Tydzień "Dzień Biznes Woman/Biznes Men"

Dzisiejszy dzień z Szalonego Tygodnia to Dzień Biznes Woman/ Biznes Men. Zaskoczeniem był odzew z jakim spotkaliśmy się na szkolnych korytarzach. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie wzięli udział w zabawie. Damska część uczniów postawiła na sukienki, spódniczki i spodnie połączone z marynarką i żakietem, natomiast męska część założyła piękne koszule, marynarki, krawaty i muszki. Niektórzy uczniowie zadbali o dodatki, które były uzupełnieniem kreacji: okulary, teczki, a nawet fryzury. Zapraszamy do obejrzenie galerii.
W poniedziałek kolejna aktywność...

Szalony Tydzień "Dzień kwiatowy i kolorowych skarpetek"

Dziś, 21 marca rozpoczęliśmy „Szalony Tydzień". Zaczęliśmy go od powitania wiosny w kwiatowych strojach oraz projektowania stroju konkursowego dla pani Wiosny. Czy wiecie, że dzisiaj obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa/Dzień Kolorowej Skarpetki. Data jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Nasi uczniowie włączyli się do akcji społecznej zakładając kolorowe skarpetki nie do pary - symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa.

"Szalony Tydzień"

Rozpoczynamy Szalony Tydzień!!!
W dniach 21-27 marca Mały Samorząd Uczniowski organizuje "Szalony Tydzień". Każdy dzień tygodnia będzie charakteryzować się inną aktywnością dla uczniów - szczegóły na plakacie.
Zapraszamy całą społeczność szkolną i nauczycieli do zabawy.

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626