II SEMESTR - WYDARZENIA

17 kwietnia cały dzień poświęciliśmy jednej z naszych ulubionych zabawe logicznych - Kostce Rubika! Nasi utalentowani uczniowie dali cudowny pokaz układania kostki na czas, dodatkowo były przygotowane ciekawostki, kolorowanki oraz tematyczne filmy związane z tą łamigłówką. No i oczywiście duuuużo układania.

Wytężamy nasze umysły podczas rozwiązywania łamigłówek - rozwiązywanie kolorystycznego toru dwiema rękami naraz oraz układanie kształtów według wzoru mając do dyspozycji tylko jedno wolne pole.

Nasze wyjątkowo umyzykalnione świetliczaki stworzyły pomysłowe instrumenty z pojemniczków po jogurtach i farbkach.

Popatrz na mnie i co myślisz? - zabawa pogłębiająca relacje wśród uczniów. Zadanie jest utrudnione, ponieważ polega na jak najdłuższym utrzymaniu kontaktu wzrokowego.

W związku z piękną pogodą męskie grono świetliczaków korzysta i rozegrali pierwszy mecz piłkarski!

W naszej świetlicy świętujemy wiele dni. Właśnie dlatego, podczas Dnia Czekolady poznaliśmy jak powstaje ten słodki wyrób. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego uczniowie mogli poczęstować się kosteczką. Ale żey nie było, spaliliśmy nadprogramowe kalorie podczas radosnego tańca!

Nasze świetliczaki znają się na modzie, może któreś z nich, jak dorośnie, zostanie znanym projektantem? Na razie próbujemy swoich sił w projektowaniu torebek z papieru.

Podczas ostatnich zajęć plastycznych powstały piękne, kwitnące kaktusy, które ozdobiły jedną z gazetek świetlicy.

Nie wiemy jak u Was, ale w naszej świetlicy z okazji dnia Tęczy zawitały cudowne kolory i powstały piekne kolorowe prace. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje tęcza jako zjawisko optyczne oraz nauczyli się zabawnego wierszyka, dzięki któremu nie zapomną, jakie kolory znajdują się w tęczy:

"Czemu Patrzysz Żabko Zielona Na Głupiego Fanfarona"

W okresie Wielkanocnym w świetlicy szkolnej wykonywaliśmy różnorodne prace plastyczne i nie tylko. Za pomocną balonów oraz papieru mache wykonywaliśmy strusie jaja, które następnie pięknie pomalowaliśmy. Dodatkowo powstały piękne papierowe króliczki wycinane z rysunku własnej dłoni. Cały czas uczniowie mogli rozwiązywać świąteczne łamigłówki.

W wolnych chwilach świetliczaki wykorzystują swoje zmysły tropicieli, aby bawić się w poszukiwaczy skarbów. Różne fanty chowają się w zakamarkach świetlicy i zadaniem uczniów jest je odnaleść. Niektóre miejsca są zaskakujące!

Świetliczaki nie próżnują i ciągle próbują nowych rzeczy - tym razem zabraliśmy się za pracę z igłą i nitką. Pod czujnym okiem Pani Marioli powstały woreczki treningowe, które posłużą nam podczas porannej gimnastyki.

Tego jeszcze nie było, dzikie zwierzęta w świetlicy szkolnej! Tak na prawdę wykorzystaliśmy aplikacje do tworzenia rzeczywistości rozszerzonej i "zaprosilliśmy" różne zwierzaki, aby je pogłaskać. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat dzikich zwierząt.

Świetliczaki poznają świat wszystkimi zmysłami - w tym tygodniu wykorzystaliśmy do tego TYLKO zmysł dotyku. Śmiałkowie wkładali ręce do pudełka z niespodzianką i musieli zgadnąć jaki przedmiot się w nim kryje. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Do naszej świetlicy zawitała już prawdziwa wiosna!

W dzień kobiet nasi uczniowie tworzyli piekne bukiety za pomocą... woreczków foliowych!

Próbowaliśmy naszych sił jako budowniczy i tworzyliśmy budowle według własnego pomysłu.

Powrót z zimowych ferii nasze świetliczaki rozpoczęły bardzo romantycznie bo od świętowania dnia zakochanych, czyli Walentynek. Już od początku tygodnia przygotowywaliśmy kartki, wrzucaliśmy je do specjalnej skrzynki, aby w dniu Świętego Walentego rozdać je uczniom. Były też wymagające odrobiny skupienia prace plastyczne z wykorzystaniem papieru oraz igły i nitki, oraz walentynkowe wróżby, podczas których to mogliśmy odkryć imię naszej drugiej połówki. Na koniec czekał nas Walentynkowy seans filmowy z Zakochanym Kundlem i popcornem.